Ремонт акрилових ванн
Ремонт акрилових ванн

Акрилові ванни з’явилися на ринку в кінці минулого століття, але й зараз неабияк користуються популярністю. Так, цей матеріал надійний, практичний, безпечний, легкий у догляді і відмінно зберігає температуру води. З нього можна створювати вироби найрізноманітніших форм, які будуть доречними навіть у невеликому санвузлі. До того ж, вони завжди приємні і зручні для купання. 

Проте часто буває, що акрилова ванна зношується і втрачає привабливість, адже прилади сантехніки ми використовуємо щодня. Потемніння покриття, тріщини, відколи чи навіть малопомітні подряпини погіршують вигляд чаші. І звісно ж, їх збільшення підвищує ризики зробити з неї розсадник мікробів, купання в якій приноситиме мало задоволення. Тоді виникає наступне питання: що ж робити, якщо акрилова ванна втратила свій прекрасний вигляд? З такої ситуації можна вийти трьома шляхами:

 • поремонтувати з допомогою спеціалістів;
 • самостійно полагодити вдома;
 • замінити стару чашу на нову;

Ремкомплекти для ремонту своїми руками

Ремкомплект — 200 грн.
1- акрил 20 грам.
2 — набір шкурок 400-1500 зерно.
3 — поліроль для акрилу.
4- мікрофібра для полірування.
5- картонна коробка.

098-215-15-15
098-510-15-15

Ремкомплект — 150 грн.
1- акрил 20 грам.
2 -картонна коробка.

Купити можна у нас за номером 098-155-15-15 (самовіз зі Львова)

М.Львів вул.Навроцького 4 Mobi Group

Сценарій третього варіанту може бути пов’язаний з більшими витратами, бо покупка нового обладнання вимагає й відповідної установки. Також варто додати розходи на доставку, демонтаж старої конструкції, незручності, пов’язані з ремонтом санвузла. У результаті буде достатньо висока сума. Тому є альтернативний варіант: запросити фахівців, що лагодять ванни, але спершу переконатись, що вони відповідають своїй кваліфікації. Проте можна й самостійно вирішити проблему, якщо ви розраховуєте на менший бюджет і хочете здійснити ремонт акрилової ванни своїми руками.

ПРИЧИНИ ПОШКОДЖЕНЬ І ВИДИ ДЕФЕКТІВ

Причини появи різних пошкоджень на поверхні з акрилу мають різну природу:

 1. Механічний вплив. У результаті необережних дій можуть з’явитись різні подряпини чи відколи, особливо якщо ви туди кидаєте металеві предмети чи купаєте домашніх улюбленців. Такі маніпуляції можуть пошкодити верхній шар, внаслідок чого він почне тоншати від надто активного використання. Потім на ньому виникатимуть невеликі тріщини, що з часом лише збільшуватимуться.
 1. Хімічний вплив. Він може бути відчутним після очищення ванної невідповідними засобами. Так, пошкодити ванну може навіть сильнодіючий пральний порошок, особливо якщо ви любите замочувати білизну безпосередньо в чаші. Окрім того, проливання агресивних рідин провокує появу дефектів на чаші, зокрема тріщин, подряпин чи навіть пробоїн. Якщо з першими двома можна впоратись самостійно, то при появі останніх доведеться купувати нову ванну. 

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РЕМОНТУ

Взявшись за відновлення акрилової ванни, важливо правильно підібрати матеріали. Основний аспект, що визначає їх вибір для ремонту – це спосіб виробництва чаші. Сьогодні виробники  застосовують дві технології – вакуумне формування з листа акрилу і напилення акрилового шару на основу з abs-пластику. Звісно, виникає питання: як їх розрізнити? Чаші ванни шляхом формування з листа акрилу продають в захисній упаковці з плівки, а з акриловим напиленням – без поліетиленової упаковки. Проте є й інший лайфхак, щоб визначити технологію. Для того треба ретельно дослідити зріз на бортику ванни: якщо верхній білий шар має товщину 5-6 мм, то чаша отримана внаслідок формування з листа, а якщо товщина покриття сягає 1-2 мм, то це виріб з abs-пластику. 

Саме від цього залежить підбір матеріалів для ремонту сантехніки. Так, для формованої конструкції оптимальним буде рідкий акрил, а для ванної з напиленням – ремкомплект, який зачасту поставляється разом з нею.

ВИДАЛЕННЯ ПОДРЯПИН З АКРИЛОВОЇ ВАННИ

Подряпини не мають великих чи глибоких пошкоджень, тому ліквідувати їх простіше всього. Задля того можна скористатись такою послідовністю дій:

 1. Обробити подряпину наждачним папером, але спершу слід скористатись крупнозернистим, а потім можна дрібним для завершальної стадії.
 2. Після підготовки поверхні її потрібно знежирити з використанням спирту.
 3. Нанести поліроль для акрилу і залишити для висихання. 
 4. Для маленьких подряпин довжиною декількох міліметрів варто застосувати епоксидний клей.

Окрім того, альтернативним варіантом видалення пошкоджень є використання спеціальної стрічки. Процес її застосування проходить у декілька етапів:

 • знежирення поверхні; 
 • охоплення стрічкою площі не менше 1 см по обидві сторони від подряпини;
 • наклеювання її без поспіху на потрібне місце, щоб не сформувались повітряні бульбашки;
 • захист протягом 3 годин до повного висихання.

Важливо, що необхідно відновлювати навіть найменші подряпини, адже вони з часом будуть збільшуватись, що понесе за собою і більше часу, і матеріалу.

РЕМОНТ ТРІЩИН НА ЧАШІ

Тріщини на ванні з акрилу частіше за все з’являються через падіння важких предметів, тому заздалегідь потрібно запастись стрічкою чи ремонтним комплектом. Тим не менш, якщо все ж виявили її на поверхні, то слід використати рідини для видалення корозії та знежирення поверхні, кисть для фарбування та рідкий акрил. Бо тріщина – дефект більш серйозний, ніж подряпина. Вона вимагає реставрації за наступним алгоритмом дій:

 1. просушити поверхню ванної та обробити наждачним папером;
 2. просвердлити отвір діаметром 1 мм з обох боків тріщини, щоб відокремити її розповсюдження від цілісного матеріалу чаші;
 3. знежирити місце спиртом та почистити його зі зворотньої сторони;
 4. взяти склад з набору для ремонту і змішати, щоб цим розчином заповнити тріщину;
 5. нанести кілька шарів акрилу і почекати 3-4 години, щоб матеріал встиг затвердіти;
 6. залишити відремонтовану ділянку на деякий час, щоб рідина у тріщині засохла; 
 7. акуратно відшліфувати місце дрібнозернистим наждачним папером після повного висихання, щоб поверхня була гладкою і без шорсткості.

Також можна скористатись спеціальною стрічкою, якщо тріщина є достатньо малою та неглибокою. Проте після установки латочки зі стрічки треба почекати декілька годин, адже тільки в такому разі контакт поверхні ванни з водою буде безпечним. 

РЕМОНТ ВІДКОЛУ АКРИЛОВОЇ ВАННИ

Відколи на чаші ванни виникають тоді, коли поверхня деформується від ударів тяжкими металевими предметами. Проте часто вони бувають незначні, тому для цього достатньо полірування. Такий метод відновлення поверхні ванни полягає в тому, щоб обробити її спершу крупнозернистим, а потім дрібнозернистим наждачним папером. Також можна застосувати дрель з полірувальною насадкою, щоб процес був швидшим, а після цього промити відновлену ділянку водою.

Та все ж у деяких випадках потрібен ремонтний комплект. Так, великі відколи потребують наповнення акрилом, але наносячи його слід бути уважним, щоб не утворювались горбки. Якщо ви поклали на відкол  занадто багато рідини, то приберіть зайвий матеріал, зрівнявши з іншою поверхнею ванни. Після того її необхідно просушити та відполірувати, аби вона була гладенькою і без рельєфності.

20 грам акрилу вилито на а4 листку

ЯК БУТИ, ЯКЩО ШАРИ АКРИЛУ ВІДХОДЯТЬ?

Ванна з abs-пластику і акриловим напиленням має свої переваги й недоліки. Останні викликають додаткову проблему при появі тріщини, зокрема розшарування, що видно неозброєним оком, коли відділяється пластикова основа. На такий процес може вплинути чимало чинників, а саме відсутність ретельного контролю за правильним монтажем ванни. Тому тріщини можуть з’явитися не тільки через удар, а й через перекос чаші, що й призводить до розшарування. 

За рекомендацією майстрів з ремонту ванн таку проблему можна вирішити двома способами:

 • купити в господарському магазині клей для акрилового шару і склопластику та скористатись ним, якщо пошкоджена ділянка не дуже велика;
 • застосувати ремкомплект для склопластику, якщо площа розшарування значно більша.

Також треба попередньо підготувати місце для ремонту за таким алгоритмом дій:

 • обробити тріщину наждачним папером;
 • просвердлити дрелькою отвори в необхідних місцях;
 • залити в них вибрану рідину;
 • почекати кілька годин для остаточного склеювання шарів.

Після ремонту необхідної ділянки варто перевірити, чи все добре просохло, а тоді проводити водні процедури. 

Насамкінець можна додати, що акрилові ванни мають більше плюсів у ряді сантехнічних обладнань, адже довго служать і надійні у використанні. Проте зовнішній вигляд їх чаші повною мірою залежить від частоти експлуатації, регулярності очищення, а також від самого ставлення та догляду за нею. Але навіть при необережному поводженні ванні з акрилу завжди можна повернути первозданний вигляд, витративши на це всього декілька годин.