Прочищення газової колонки

Проблема гарячої води, а точніше її відсутність, стосується багатьох людей. Тому, для того, щоб зробити своє життя комфортнішим, завбачливі люди встановлюють спеціальні водонагріваючі установки. Одним з таких приладівє газова колонка. Вона дозволяє безперебійно отримувати гарячу воду. Їх встановлюють в помешканнях, де відсутнє централізоване водопостачання.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Але для бездоганного функціонування газової колонки, її необхідно періодично очищати. Для того, щоб визначити чи потребує Ваша колонка ремонту, потрібно звернути увагу на такі ознаки:

слабкий струмінь гарячої води, повільне нагрівання води;
колонка перестала запалюватися;
під час роботи колонки чутні хлопки в установці.

У газовій колонці слід очищати два вузла:

спіраль;
місце для збору сажі та накипу.

Щоб очистити колонку від засмічень чи сажі, її необов’язково демонтувати. Для початку потрібно обов’язково перекрити поступання газу та води в колонку. Після цього зніміть передню кришку колонки, відкрутивши гвинти, які її закріплюють.

Далі потрібно зняти фільтр та очистити його від засмічення. Видалити ці утворення на фільтрі можна механічним способом або за допомогою побутової хімії. Чудово видаляє накип розчин води та оцету, в якому потрібно замочити фільтер. Наступний етап передбачає зняття теплообмінника. Для цього відкрутіть гайки з труб подачі і зливу води і вийміть теплообмінник. Після очищення теплообмінника його потрібно встановити назад, попередньо висушивши його.

Проте, збруднення колонки можливе не лише накипом, а й сажею, тому очистити потрібно і газовий пальник. Саме в ньому накопичується сажа. Процес очищення досить простий. Від’єднайте усі трубки, які підключені до пальника та акуратно зніміть його.

Прочищати його не потрібно ніякими речовинами, для очищення достатньо продути його пилососом. Після чого під’єднуйте його назад та спробуйте включити колонку знов. Якщо усі ознаки засмічення сажою та накипом відсутні, тоді Ви зробили все правильно та можете користуватися колонкою і насолоджуватися безперебійним постачанням гарячої води. Але про що потрібно подбати, то це про власну безпеку. Якщо Ви боїтеся самостійно чистити свій прилад, або сумніваєтеся у своїх силах, тоді краще довірити працівникам газової служби, або ж проводити весь прцес в їх присутності.

Самостійно демонтувати газовий вузол не можна. Самостійно можна очистити лише форсунки. Для цього потрібно підібрати підходящий тонкий дріт і помістити його в отвори на форсунках. Потім з допомогою металевої щітки можна легко зняти накип. Не забудьте закрутити гайки і перевірити герметичність приладу, нанісши на місця з’єднання труб мильний розчин. Якщо в цих місцях помітні бульбашки, перекрийте газ і викликайте аварійну службу. Якщо ви сумніваєтеся у власних силах та навичках, то краще скористатися послугами фахівців. У них є всі необхідні інструменти і пристосування для здійснення техобслуговування колонки.