Як залишатися здоровим в холодну пору року

Як залишатися здоровим в холодну пору року

Мерзнути і хворіти - заняття малоприємні, тому потрібно допомогти своєму організму пережити холодні дні. Багато хто хапається за своє здоров’я тоді, коли вже з’являються явні ознаки застуди. Але піклуватися про нього потрібно постійно. Особливу увагу зміцненню імунітету потрібно приділяти в холодні пори року. Адже саме в цей період наш організм інтенсивно бореться з вірусами, від чого і слабшає імунітет. З приходом холодів наш організм стає вразливим, а вітаміни та поживні речовини погано втримуються в ньому. Тому дуже важливо знати кілька хитростей та правил, які допоможуть залишатися здоровими та активними не залежно від погоди та пори року.

Перше правило стосуватиметься кавоманів. Пийте каву і чай без кофеїну. Або ж намагайтеся звести прийоми кави до мінімуму, особливо в холодні дні. Кофеїн блокує рецептори в кровоносних судинах, не дозволяючи їм скорочуватися при впливі холоду. Від цього людина швидше замерзає. В холодну погоду найкраще зігріватися чаєм. При цьому чаювання може бути не лише приємним процесом, а й корисним.

Додавайте в чай корінь імбиру і сік лимона. Імбир знищує мікроби і розігріває організм, а лимон є джерелом вітаміну С. Твердження, що ноги потрібно тримати в теплі, вірне. Коли мерзнуть ноги і руки, холодно стає всьому організму. Тому не нехтуйте цим правилом, а підбирайте взуття тепле та зручне, щоб ноги були вільними всередині нього, а не зжаті, адже в такому випадку Ви замерзнете ще більше

Фізична активність - запорука того, що Ви будете менше мерзнути в холодну погоду. Якщо тварин шар жиру призначений захищати їх в холод, то на людей це впливає зовсім по-іншому. Люди із зайвою вагою можу мерзнути більше, ніж худорлява людина. А все пов’язане з тим, що у людей із зайвою вагою гірший кровообіг. Поліпшити його допоможуть заняття спортом. В «зоні ризику» знаходяться і люди зі шкідливими звичками. Популярний спосіб «розігріву» за допомогою спиртного призводить до протилежного ефекту. Алкоголь сприяє розширенню кровоносних судини, і наше тіло в такому стані віддає тепло швидше. Аналогічний ефект спостерігається і при курінні.

Не менш важливим є і наш раціон. В холодну пору в нашому меню мають бути присутніми продукти з високою калорійністю, адже організму потрібно більше енергії на обігрів. Однак це не означає, що потрібно поглинати весь вміст холодильника. Денний раціон повинен бути збалансованим та корисним. Потрібно вживати продукти, які насичують організм вітамінами та мінералами, а не фастфуд і жирну їжу, які тільки закупорять наші судини.

Зверніть увагу, що причиною постійних простуд та мерзлоти взимку чи восени не завжди є низка температура чи холод, а причина в наших звичках і ліквідувати її потрібно з середини нашого організму. Зверніть увагу на свої звички, на свій раціон і Ви залишатиметеся здоровими та активними завжди!

Posted in Що ми робимо.