Як подолати лінь

Як подолати лінь

Як здолати лінь? Лінь – це та проблема, з якою зіткаються всі люди. Вона заважає займатися корисними справами. Під словом «лінь» ми розуміємо наше небажання займатися чи то фізичними чи розумовими навантаженнями. Проте у ліні є свої причини – депресії, втома, страх. Це саме ті чинники, які заганяють нас в цей стан.

Що допоможе в боротьбі з лінню:

1) Організовуйте та плануйте свій день завчасно. Найкраще це робити, записавши свої плани на наступний день. Для більшої ефективності термін їх виконання можна обмежити часовими рамками.

2) Робіть перерви між своїми справами. Звичайно, вони не повинні затягуватися на кілька годин, адже потім повернутися до справи стане ще важче. Проте 2-3 перерви протягом дня варто робити. Це може бути перерва на каву, або ж ви просто можете відволіктися на 5 хвилин, щоб послухати свою улюблену пісню. Це допоможе вам відновити сили, зібратися з думками та приступити до роботи знову. От побачите, ви неодмінно подивитеся на свою справу по-іншому, ніж бачили її до перерви і зможете знайти вирішення певних питань значно швидше. Це своєрідне перезавантаження мозку.

3.) Ставте перед собою цілі, записуйте їх на папері, адже часто те, чого сьогодні так хочеться, завтра забувається, так ми втрачаємо мотивацію. Цілі можуть поділятися на різні за терміном виконання, щось ви плануєте зробити до кінця року, щось до кінця місяця, а якісь справи невідкладно варто закінчити сьогодні. Цей спосіб дуже ефективний, ним варто користуватися!

4) Виділяйте час на себе, на відпочинок. Намагайтеся відвідувати нові місця, дізнавайтеся щось нове, проводьте час з задоволенням і з користю. Корисно іноді навіть побалувати себе, придбайте собі ту річ, про яку давно мріяли і ви побачите, як у вас з’явиться мотивація.

5) Не бійтеся помилятися. Коли ми боїмося – ми лінуємося, відкладаємо справу «до кращих часів», напевно надіємося на те, що завтра ми знайдемо відповідь як зробити цю справу і страх мине. Але варто пам’ятати, що всім людям властиво помилятися і в цьому немає нічого страшного.

Як часто ви відкладаєте справи на потім? Скільки вже у вас накопичилося таких давно відкладених на «завтра» справ? І що найцікавіше, ми часто відкладаємо саме важливі справи, тому що не знаємо з якого боку взятися за їх виконання. І так день за днем, справа стоїть на місці, ваша незадоволеність росте, нові проекти теж відкладаються, бо всі сили і енергію з'їдають завислі справи і проекти.

А знаєте, як перемогти лінь і почати діяти? Насправді рішення дуже просте - важливо просто почати! А щоб було легше почати, найкраще починати з якогось простої і приємної дії. Таким чином ви запускаєте свою мотивацію, свій внутрішній двигун. Після запуску двигуна важливо постійно додавати газу, тобто, кожен день робити якісь кроки, нехай невеликі, але постійні. Таким чином, ви розганяєте себе до швидкості, на якій справлятися зі справою вам буде набагато простіше.

Пропоную відразу застосувати ці прості знання та правила на практиці. Виберіть будь-яку важливу для вас справу, яку ви давно відкладаєте. Подумайте, з чого ви могли б почати? З якої простої і приємної дії?

Наприклад, підготуйте список зон для генерального прибирання, або напишіть план своєї магістерської чи курсової роботи, або визначіть ключові фактори успіху нового проекту. І почніть прямо сьогодні. Не відкладайте! Відключіть Інтернет і просто зробіть! А потім розбийте всі справи на невеликі кроки-дії, які можна робити щодня, займаючи при цьому не більше 2 годин. Виділіть час в своїх планах і незалежно від настрою, погоди за вікном або інших відволікаючих обставин, дійте!
Головний приз - завершена справа, відмінний настрій і потік енергії, який можна направити на нові справи і проекти! Головне зробити перший крок, головне почати і ви не помітите, як справа піде сама собою, лінь пройде і результат не змусить себе чекати!

Posted in Що ми робимо.