Тимчасові напруги синусоїдальний

Тимчасові напруги синусоїдальний (поблизу частоти живлення), протягом відносно тривалого часу дії (між 1,5 рази частоти живлення до однієї години), в перехідні перенапруги (oscylującego чи ні), як правило, швидко загасають, дуже короткі (менше, ніж частота струму). Ця категорія включає в себе пристрої захисту від перенапруг з повільним вперед (наприклад, імпульсів), швидка передній (удар блискавки) і дуже
ціни на електромонтажні роботи швидко вперед.
Голи
Мета дослідження мережі на перенапруги:
c виявлення ситуацій ризику, які можуть призвести до:
v руйнування пристроїв і обладнання заломлення діелектрика, elektrodynamiczne обмежень і старіння,
v відмов електронних пристроїв,
c визначити необхідні заходи, щоб звести їх наслідки до мінімуму, що забезпечує ефективне витримати пристроїв і мережевих пристроїв.
Ці заходи включають в себе: c-тип пристрою (СІ), c оцінки захисних засобів (тип, розташування
і оцінка), c правильного підбору устаткування і обладнання, консультації c операційної системи.
Явища і походження
Спостережувані явища пригнічується коливальний обмін енергією між контурами (дроселі, конденсатори, резистори), що виникають
миттєво, через локальні зміни статусу (наприклад, перемикання пристрою). В залежності від типу напруги, оприлюднюють їх через:
c їх виникнення в місці зміни
c їх розповсюдження до іншої частини мережі, у відповідності з законами відбиття, заломлення і накладення передаються хвиль, з регулюванням, яка є функцією частоти, які беруть участь (чим вище частота, тим швидше загасання),
c можливої комбінації різних видів перенапруг, які можуть збільшити обмеження.
Перенапруги, що впливають мережі мають ряд походження:
c нормальної роботи мережі, в тому числі і перемикання навантаження, включення або вимикання ланцюгів індуктивних або ємнісних (кабелі, лінії, конденсатори, трансформатори, двигуни), конкретні дії захисних пристроїв,
c структури електричної мережі, в тому числі рівнів моря, напруги, довжини лінії,
c випадкових порушень, у тому числі дефектів, і коштів, щоб очистити їх, струми витоку, блискавки.
Виникнення електрично, ці перенапруги згруповані за основними типами (див. Рис. 12):
c при частоті живлення, які може мати різні причини, такі як пошкодження ізоляції, асиметрії навантаження, гиперкоррекция коефіцієнта потужності і т. д.,
c імпульси перемикання, з-за підключення або електрик Львів відключення (загальні події при нормальній
Перехідні низької частоти перенапруг класу Стала Тимчасова Повільно вперед Швидка вісь Дуже швидка вісь
Форма
Діапазон Форми, f = 50 Гц або 60 Гц 10 Tp> 20 мікросекунд 20> T1> 0,1 мкс 100> Tf> 3 нс (частота, зростає у 3.600 s Tt 3.600 u TT u 0,03 сек 20 мс u T2 300 мікросекунд u T2 0,3> F1> 100 Мгц з передньої сторони, термін)
30> F2> 300 кгц ь Tt 3 мс
Стандартизованої форми, f = 50 Гц або 60 Гц, 62 Гц 48 IFI Tp = 250 мікросекунд Т1 = 1,2 мкс (*)
Tt (*) TT = 60 s T2 = 2,500 мкс T2 = 50 мікросекунд
Стандартна (*) Короткий час перемикання Вольт (*) Випробування імпульсом Тест витримувати тест частоти імпульсного живлення
Тест (*), які будуть визначені відповідним комітетом продукту
Tt Tt
T2
Tp T2
T1 Tf Tt
Фіг. 12: Різні види перенапруги.
Активність бездротової мережі) пристрої, наприклад, трансформатора, двигуна, реактора, конденсатор / або кабельної лінії
c в результаті помилок або їх розрахунку. Помилка вважається мимовільне і неминуче операції перемикання, а потім другої операції, якщо він не встановлений,
c імпульси блискавки, після удару блискавки, який є раптовий розряд струму, який може досягати до кількох тисяч ампер.
Ефекти і рішення
В залежності від їх типу, перенапруги, щоб виробляти різні ефекти і рішення, щоб уникнути їх повинні бути підібрані для кожного типу.
c Частота мережі
v пошкодження ізоляції в мережі викликає перенапруження теоретичного коефіцієнта 1,7 (провини однофазового змінного струму з ізольованою нейтраллю).
Так само обрив нульового проводу викликає перенапруження через зміщення нульової точки.
Асиметрія навантаження v в трифазній мережі може порушити баланс системи до точки насичення трансформаторів і порушення роботи двигунів.
v Гиперкоррекция коефіцієнта потужності приводу послуги електрика Львів Конденсаторів підвищує напругу, якщо рівень навантаження низький.
v лінія передачі навантаження не веде себе ряд контурів LC, з прибутком більше, ніж один (ефект Ferranti), отримуючи постійне перенапруження на кінці лінії з niepomijalny амплітуди на відстанях, більших, ніж приблизно 300 км (czynnikowej 1.05). Цей ефект ще більше, коли навантаження відключена кінці довгої лінії.
v Ферро-Резонанс, нелінійні коливання між конденсатором і nasycalnego котушки, це може викликати перенапруження в деяких ситуаціях, наприклад, Трансформатор напруги серії з відкритим вимикачі або між фазою і нейтральним в інформаційній системі, і т. д.
Всі ці загрози можуть бути обмежені проектних і оперативних заходів. Наприклад, правильно збалансовані навантаження, контроль на початковому включення напруги конденсаторів, монтаж реле напруги на новачків.
c Отримані імпульси комутаційних перенапружень залежить від умов навантаження (навантаження або без навантаження), з або без залишкового вантажу, за деякою періодичної та беручи до уваги фізичні фактичне дію перемикаючого пристрою відносно opalnego, стійкі до відновлення (перехідних напруги restrike / повторного запалювання) і нинішнього pinch-off.
v Після включення в конденсатор при максимальному мережевому напрузі, перенапруження може досягати коефіцієнт 2 і відключення Коефіцієнт може досягати 3.
v При перемиканні трансформатора або двигуна, перенапруження може досягати коефіцієнт 2, крім крутий фронт з перехідних виробляє особливо значних обмежень на початкові шпилі обмоток пристроїв.
v під Час перемикання лінії, перенапруження може досягати коефіцієнта 3. У разі повторного підключення довгої лінії з захопленого за залишкового (ємнісна навантаження).
Перенапруження можуть викликати зрив комутації діелектричних пристроїв і збоїв у роботі системи.
Рекомендовані засоби захисту являє собою обмеження і демпфірування коливань енергії між контурами, через резистори введення автоматичних вимикачів та контакторів, перевірити в момент перемикання через синхронізатор, RC іскрові перенапруження або навіть авіаносець блискавки.
c Імпульси під час аварії (зовнішній вигляд і рахунків) електрик Львів.
Поява несправності, як правило, викликає перенапруження коефіцієнт менше, ніж 2 і більше на струмові перевантаження, які є проблемою (див. пункт 4.3).
Видалення ушкоджень провокує напруги з коефіцієнтом менше 2,5 (в гіршому випадку збою однофазового змінного струму з ізольованою нейтраллю). Минуще, накладається на тимчасовій ситуації, спричинені з вини.
страйки c Блискавка
Раптове струму розряду може досягати декількох сотень kiloamperes в поєднанні з напругою з функцією повного опору мережі. Цей струм може розрядити:
v до лінії або металевої конструкції. Під час розмноження, виникають хвилі напруги може призвести ізолятор і rozgorzeniowej перенапруги,
v на землю, викликаючи збільшення потенціалу, що викликає зростання напруги в установки стрижня.
Струми Блискавки впливають термічні і механічні (сили elektrodynamiczne), в той час як напруга блискавки призвести до діелектричної поділ пристроїв і неправильної роботи системи.
Захисні пристрої працювати двома способами:
v-перше, уникати прямого впливу блискавки в електричних системах і перенаправляє їх на землю (громовідводами, диски атмосферних і стрижня),
v-друге, керують струмами розрядів, що проводяться в мережі на землю для обмеження перенапруг і зривів діелектрика
(Одиниці iskiernika авіаносець блискавки, варистори, високої якості пластинчастий заземлювач і т. д. в LV / MV / HV).
Внесок у дослідження
Метою дослідження негативного впливу перенапруги в установці включає в себе наступні етапи:
c якісну оцінку явищ ризику, які залежать від мережі вивчені,
Розрахунок c створюваних перенапруг і дослідження їх передача у систему,
c аналіз чутливості важливих параметрів ціни на електромонтажні роботи, визначення c пристроїв захисту, c вказівку пристрої та обладнання
Ізоляція відповідає діючим стандартам.
Приклад
Вибраний випадок поставляється з тестування на проектування поширення підстанцій високої напруги, які повинні бути захищені від перенапруг, ймовірно, викликаний ударом блискавки в лінію входять.
з метою розрахунків є метою для пристроїв розміру для захисту від перенапруг розрядів, враховуючи рекомендації стандарту IEC 60071-1 і 2, координації ізоляції, яка визначає ризик. Середній час між двома руйнівних помилок між 250 і 1000 років.
c результати розрахунків, моделювання, Статистичного удару блискавки в лінію з допомогою electrogeometric модель показує розподіл перенапруг розмножується станції і використовується висновок у результаті ймовірність ризику (див. таблицю на рис. 13). Оптимальний захист від грозових розрядів підстанції, кількісно, як в ізоляції-координації