Встановлення газового котла

Одним з найважливіших етапів процесу монтажу системи опалення в помешканні вважається саме втановлення газового котла.Саме він буде забезпечувати Вам тепло в усьому будинку, тому від вибору установки та правильного монтажу залежить все. Найкращим варіантом встановити газовий котел все ж є довірити справу кваліфікованим працівникам газової служби або приватним фірмам. Проте, якщо Ви впевнені, що цілком впораєтеся з цим процесом самостійно, тоді ми готові допомогти Вам. Найголовніше, що потрібно знати — послідовність етапів монтажу газового котла!

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

Виклик сантехніка Львів

Вказівки по встановленню котла
Встановити котел в домі без усіх необхідних інструментів просто неможливо. Тому варто знати наперед яке обладнання нам знадобиться. В першу чергу потрібно звернути увагу на те, чи цілий корпус котла, чи відсутні дифекти та сколи, чи присутня вся комплектація. Перед покупкою котла перевірте наявність усіх деталей та інструкції, яка точно Вам знадобиться. У деяких випадках буде більш доцільно зібрати всі деталі окремо і точно бути впевненим в їх якості і надійності.

Будь-яка поломка, навіть найдрібніша, може повністю вивести з ладу всю систему. Тому, перед тим, як встановлювати газовий котел ретельно промийте всі деталі. Також потрібно підготувати приміщення, в якому будемо встановлювати котел.

Для цього теж потрібно дотримуватися певних норм:

Приміщення не повинне бути меншим площі 4х4 м, розмір залежить від габаритів техніки, яку встановлюємо.
Захистити стіни або площу навколо котла вогнетривким покриттям.
В кімнаті, де будемо встановлювати газовий котел, обов’язково повинні бути великі віконні та дверні отвори.
Обов’язкова наявність димоходу для відведення з дому всіх продуктів згоряння.
Найголовнішою вимогою є отримання дозволу на встановлення від газової компанії.

Послідовність встановлення газового котла
Якщо в Вашому будинку відсутній димохід, то це сильно заважає встановленню котла та фактично робить неможловою безпечну роботу пристрою. В приватному будинку димохід виводять через дах, а в квартирах — через зовнішню стіну, дотримуючись усіх параметрів монтажу. Початковий етап роботи буде залежати від типу використовуваного обладнання: котел може бути настінний або встановлюватися на підлогу. Тому початковий етап установки котла буде залежати саме від типу обраного обладнання.

Встановлення настінного газового котла відбувається використовуючи простий олівець і будівельний рівнень. Мінімальна відстань від підлоги становить 1-1,5м. Саме на цій ділянці стіни необхідно встановити спеціальні монтажні планки і закріпити їх саморізами, після чого підвісити сам котел.

Монтаж газового котла на підлогу проводять споруджуючи підставку з цементним розчином, роблять бетонну стяжку або встановлюють металеву підкладку. А для того, щоб навантаження на пристрій розподілялося рівномірно, котел потрібно встановлювати на рівну і тверду поверхню. Після того, як техніку встановили на відведене для неї місце, проводимо встановлення димоходу і вхідних-вихідних труб водопроводу.

Також рекомендуємо встановити спеціальний фільтр для очищення води від бруду, який в майбутньому подовжить служба системи. На водопровідних трубах можна встановити кульові крани. Для підключення газу до системи краще викликати фахівця, оскільки цей процес вимагає наявності необхідних знань та досвіду. Після того як газовий котел підключили до енергомережі майстер повинен перевірити чи конструкція нормально працює, чи якісно вона зібрана, чи надійні з’єднання і обов’язково повинен зробити перший запуск техніки.

На цьому монтаж газового котла завершений. Цей процес не важкий та займає не дуже багато часу, проте поспішати в цій справі не бажано. Адже це обладнання досить небезпечне, при неправильному підключенні чи несправності якоїсь деталі Ви можете серйозно постраждати. Тому обов’язково дотримуйтеся усіх вказівок та не нехтуйте правилами безпеки під час експлуатації приладу.