Встановлення дверей Львів

Двері, звичайно, не надскладна технічна система, але і не проста дошка, що закриває вхідний «отвір». Вони повинні легко, без зайвих зусиль закриватися, чи не відкриватися мимовільно, або ж «терпіти» нервові зриви любителів погримати дверима, і не розвалився на частини.

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

Виклик сантехніка Львів

Для того щоб конструкція гідно справлялася з обов’язками, домашньому майстру потрібно буде:
зібрати коробку — несучу основу конструкції;
оснастити полотно і коробковий брус фурнітурою — петлями, простою ручкою або замком з пружинним механізмом;
ідеально виставити і закріпити в отворі коробку;
навісити полотно, при необхідності виконавши попереднє регулювання;
обробити лиштвами результат праці.

Крім перших двох етапів, першість між якими технологією не продиктована, всі інші дії треба проводити в чіткій послідовності, попередньо з’ясувавши, як правильно встановити міжкімнатні двері згідно з будівельними нормами.

Розглянемо варіант з незібраною в єдиний елемент коробкою, у вигляді набору коробкових дерев’яних брусків довільної довжини, полотна і необрізаних в розмір планок для лиштви. Спорудження коробки — найбільш копіткий і відповідальний процес. Найменші відхилення в її складанні спричинять, як мінімум ускладнення в експлуатації, як максимум покупку нового матеріалу. На даному етапі треба забути про лінь, і проводити всі вимірювання з особливою ретельністю. Господарі, які бажають з’ясувати, як встановити двері своїми руками в отвір міжкімнатної перегородки, можуть зробити основу без порога в формі літери П. Для цього буде потрібно три бруска: удавана стійка; петельний брус; підстельна планка.

Якщо є бажання зробити основу з порогом, до перерахованого комплекту додасться рівнозначний по товщині нижній брус-планка. Тоді коробка в зборі буде нагадувати прямокутник. Завдання майстра:
точно виміряти розмір отвору і полотна;
розрахувати розміри стійок і одвірок з урахуванням необхідності забезпечити технологічні зазори;
чітко відпиляти і з’єднати окремі бруски в єдине міцне ціле.

Товщина самостійно закуповуваного коробкового бруса повинна бути не меншоюю від товщини полотна. Заміри необхідно виконувати однією рулеткою. Міряти і полотно, і отвір по довжині з лівих і правих сторін окремо, не покладаючись на їх «дзеркальність». Виявлені відхилення обов’язково враховуються в подальшій роботі. Що врахувати при замірах. З зовнішніх сторін петельного, верхнього, удаваного бруса, що контактують з площинами отвору, повинен бути залишений зазор для монтажної піни в 1 см. З їх внутрішньої сторони теж повинен бути зазор в 0,3 см. У коробок з порогом цей зазор витримується по всьому периметру. Між нижньою площиною дверної конструкції без поріжка і підлогою необхідно залишити «щілину». Над лінолеумом 0,8 см, над ворсистим ковроліном 1,5 см, в середньому 1,0 см.

Точки для відпилювання вертикальних стійок, тобто реальні розміри дверного просвіту з коробкою, знаходимо з внутрішньої сторони бруса. При недостатніх габаритах отвору, його потрібно збільшити. Якщо отвір дуже великий, його зменшують, набиваючи уздовж конфігурації П нарізаний в розмір гіпсокартон. Для виробництва запилів краще скористатися торцювальним верстатом, але в якості альтернативи підійде стусло з ручною ножівкою.

За традицією технологія установки міжкімнатних дверей пропонує домашнім майстрам два способи з’єднання елементів коробки: З запилюванням вертикальних стійок і одвірок під кутом в 45 градусів. Досить складний варіант для недосвідченого столяра, що вимагає уваги і скрупульозності. Для з’єднання елементів використовуються саморізи. Отвори для них свердлять наскрізь перпендикулярно зрізу. Всі отвори під шурупи в елементах дверної конструкції з МДФ роблять заздалегідь, щоб уникнути псування заготовок. Розмір внутрішньої вертикальної лінії брусків буде сумою довжини полотна, 3 мм зверху і 3 мм знизу, якщо двері з порогом. Для дверей без порога знизу залишають 10 мм (8-15 мм).

З метою забезпечення безперешкодної евакуації в екстрених випадках вхідні двері повинні відкриватися назовні. Дверні петлі можуть бути, як правими або лівими, так і універсальними. Ми звикли, що вони зазвичай являють собою пропорціональну конструкцію, що вимагає акуратної врізки. Однак придбати зараз можна конструкції, які не потребують зрізання шпону або ламінованої поверхні під пропорцію на товщину петлі. Стандартним відступом від верхнього і нижнього краю полотна вважають 20 см з варіаціями в обидві сторони по 5 см. Якщо використовується третя петля, її розташовують в 50ти см від верхньої лінії полотна. Місце кріплення петлі до коробки розраховують з урахуванням технологічного зазору. Тобто, від верху петельного бруса потрібно відступити не 20 см, а 20,3 см.

Зібрану на горизонтальній поверхні дверну основу акуратно (краще удвох) піднімаємо і тримаємо в отворі. Щоб між коробкою і оточуючою її стіною залишилася необхідний для запінення сантиметровий зазор, встановлюємо нарізані із залишків пиломатеріалу клини. Загвинчуємо саморізи. Вирівнюємо основу по вертикальних і горизонтальних напрямках, перевіряючи положення рівнем і схилом. Відхилення виправляємо шляхом ослаблення або загвинчування саморізів.

Навішуємо на петлі полотно і перевіряємо роботу дверної конструкції. Не повинно бути перекосів і розбіжностей за величиною зазору між коробочним брусом і полотном. Коробку уздовж майбутнього шару монтажної піни заклеюємо будівельним скотчем, в зазор навколо полотна вставляємо картон, двері закриваємо. Заповнюємо всі порожнини навколо коробки-основи професійної монтажною піною з дозатором. Запінювати бажано в кілька прийомів з урахуванням всіх рекомендацій виробника і ступеня розбухання складу. Дверима не потрібно користуватися, поки піна остаточно не застигне. Тепер можна вважати, що зібрати конструкцію і встановити міжкімнатні двері своїми руками вам вдалося.

Досвід отриманий, і тепер Ви вже знаєте як правильно та надійно встановити двері у Вашій оселі. Залишилося тільки закрити лиштвами не дуже презентабельні шви, з технологією пристрою яких варто познайомитися окремо.