Ванна во время беременности

Питання, чи можна приймати ванну під час вагітності, хвилює багатьох жінок. Ванна при вагітності — це одне зі спірних питань. Тут думки розділяються. Одні стверджують, що не можна, а інші вважають цю процедуру необхідною під час вагітності. Це чудовий спосіб зняти втому, особливо з ніг та спини, розслабитися, відпочити і відновити сили. Часто лікарі радять не лягати у ванну повністю, а залишати плечі та ділянку серця відкритими. Це допоможе запобігти перегріванню плоду. Якщо ж Ви бажаєте повністю занурити тіло у воду, тоді в жодному разі температура води не повинна перевищувати 35-36 градусів. Також існує ще кілька нюансів, які необхідно врахувати вагітним під час прийому ванни.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Можно ли беременным принимать ванну

Категорично заборонено приймати гарячі ваннипід час вагітності! Це може мати жахливі наслідки. Гаряча вода стимулює розширення судин, тому є загроза винекнення кровотечі, яка може привести навіть до втрати дитини. Найоптимальнішою температурою для купання вважається температура тіла людини, 36-37 градусів.

Варто стежити за чистотою ванни. Звичайно, ніякі мікроби не загрожують вашому малюкові, надійно захищеному слизовою оболонкою, однак навряд чи вагітній варто купатися в брудній воді. Не використовуйте занадто агресивні засоби для чищення ванн. Ретельно змивайте залишки миючих засобів з поверхні ванни, вони можуть викликати подразнення шкіри або алергію.

Прийом ванни не бажаний, якщо у Вас занадто хлорована вода і немає очищувальних фільтрів. Для купання в ванній обирайте такий час, коли вдома є хтось із членів сім’ї на випадок того, якщо вам знадобиться допомога або стане погано. В цілях безпеки придбайте спеціальні коврики, один на дно ванни, а інший на підлогу. Вони не ковзають по поверхні і не дозволять Вам впасти. Адже у ванні дуже легко послизнутися, один незручний рух, і ви можете впасти.

Не залежуйтесь у ванній довго, тривалість процедури не повинна бути довшою 10-15 хвилин, а якщо ви відчули найменший дискомфорт, то процедуру слід негайно припинити. Найнебезпечнішим періодом для прийому ванн вважають перші та останні місяці. Тому в цей час потрібно бути обережними. Фахівці радять в цей період приймати лише приймати. Якщо вагітність протікає без ускладнень, то Ви сповна можете насолоджуватися прийомом ванни. Сидіть у ванні під час зливу води, не покидайте її відразу. Так Ваше тіло повільно охолодиться. Це допоможе уникнути раптового падіння артеріального тиску. Піднімайтеся та залишайте ванну повільно, адже при різкому підйомі може виникнути запаморочення.

Какие ванны можно принимать беременным

Ванна добре впливає на організм майбутньої мами, оскільки зменшує набряки, покращує кровообіг і приплив крові до ніг, знімає напругу і зменшує біль в попереку. Багато жінок намагаються зробити цю процедуру ще приємнішою та додають в воду ефірні масла, морську сіль та трав’яні відвари. Виникає запитання чи корисні такі ванни під час вагітності. Перш ніж додавати у воду ефірні масла, потрібно проконсультуватися з лікарем. Якщо у Вас немає алергії, то найчастіше гінекологи рекомендують використовувати олію чайного дерева і трояндове масло, а також евкаліптову, апельсинову і сандалову олії. Не використовуйте для купання масла чебрецю, розмарину, кедру, пачулі, базиліку.

Солевые ванны при беременности

Прийоми ванни з морською сіллю добре впливають на жіночий організм при вагітності. Вода з сіллю сприяє ефективному розслабленню м’язів, зняття набряків, виведенню зайвої рідини і шлаків з організму, зниження тонусу, зняття напруги і заспокоєння. Під час вагітності варто використовувати неароматизовану морську сіль, щоб знизить ризик виникнення алергії. Адже невідомо, як організм може відреагувати навіть на звичний запах.

Вагітним рекомендується відмовитися від використання звичних засобів для гігієни та обрати низькоалергенні косметичні засоби для ванни і душу, до складу яких входять тільки натуральні компоненти.

Травяные ванны для беременных

Ванни з додаванням відварів лікарських трав не лише дозволені вагітним, вони вважаються дуже корисними та навіть необхідними. Для пом’якшення шкіри та приведення її в тонус варто приймати ванни з відваром ромашки, м’яти, календули та меліси.

Така суміш трав у Вашій ванні не лише чудово догляне за шкірою, а й допоможе розслабитися. Трав’яні ванни мають велику перевагу над ваннами з додаванням ефірних масел. Вони тонізують м’язи, зменшують болі та важкість в суглобах та чудово заспокоюють.