Утеплення стелі Львів

Замовте послугу по утепленню стель у Львові в наших майстрів.

ППУ Утеплення Львів

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Кожен намагається якомога краще утеплити стіни в своєму будинку, щоб зберегти тепло в оселі. В дійсності 65% енергії виходить з приміщення через стелю. Якщо згадати фізику, то тепле повітря має властивість підніматися вгору і через стелю виходить назовні. До того ж вгорі завжди підвищений рівень вологості, тому на стелі та стінах часто виникає цвіль і грибок по кутах. Утеплена стеля не тільки зробить будинок більш затишним, але і захистить майно від псування. Існує кілька способів утеплення стелі, які допоможуть зберегти тепло в приміщенні.

Одним із таких є утеплення стелі пінопластом зсередини.

Це той випадок, коли під дахом знаходиться не горище, а мансарда. З дерев’яних балок конструюється каркас, який кріпиться до стелі за допомогою перфоратора і дюбелів-цвяхів. Усередині каркас заповнюється різними утеплювачами, а між стелею і утеплювачем поміщається пароізолятор. Після чого утеплену стелю обшивають гіпсокартоном. Недоліком такого способу є те, таким чином ми «крадемо»значну частину стелі.

Утеплення стелі пінопластом зовні.

На відміну від попереднього способу,цей підходить тоді, коли під дахом знаходиться горище. Тут також є свої варіації в залежності від типу утеплювача. Перш ніж почати процес утеплення пінопластом, потрібно звільнити горище від зайвого мотлоху, вимести все сміття, і провести вологе прибирання аж до чистого бетону. За розмірами площі приміщення, що утеплюється необхідно придбати відповідну кількість пінопласту завтовшки не менше 40 мм або піностірол, але він буде коштувати набагато дорожче.

Обидва матеріали мають малу теплопровідність і високу стійкість до пошкодження мікроорганізмами. Підлогу повністю вкладаємо листами пінопласту, стики склеюємо монтажною піною. Поверх пінопласту кладемо армовану сітку і заливаємо стяжку шаром не менше 50 мм. Ця процедура необхідна, якщо горище буде використовуватися. Але недоліком пінопласту є його сумнівні вогнетривкі властивості, в ньому заводяться гризуни, виникає «парниковий ефект», приміщення треба часто провітрювати. Ефективність теплоізоляції при використанні піноізолу набагато вища, ніж при монтажі готових пінопластових плит. Плити можуть нещільно прилягати до несучого каркасу, утворюючи щілини і «містки» через які проходитиме холодне повітря. Піноізол щільно прилягає до стіни, так як до його складу входять смоли. Висихає він протягом 15-20 хвилин. Єдиний недолік — самостійно залити піноізол неможливо. Всю процедуру повинні проводити фахівці.

Для установки пінопластових плит знадобляться:

пінопласт листи гіпсокартону;
металевий профіль або дерев’яні рейки;
молоток;
монтажна піна;
гідроізоляційний матеріал;
шуруповерт;
гідроізолятор;
пергамін, який виготовлений з покрівельного картону і просочений бітумом.

Він перешкоджає проникненню вологи в теплоізоляційні шари. Елементи кріплення — шурупи і саморізи, іноді цвяхи ножівка клей.

Існує два способи монтування пінопластових плит: каркасний і клейовий. Підготовчий процес для обох способів однаковий. Ретельно вимірюється довжина і ширина площі. Ці показники перемножуються, і виходить площа. Виходячи з неї, закуповується відповідна кількість пінопластових плит товщиною мінімум 5 см. Потім обробляється поверхня, до якої будуть приклеюватися плити. Здирається стара побілка, штукатурка, змивається пил і бруд.

Можна навіть обробити поверхню антисептиком. Нанести шар грунтовки, щоб зробити поверхню рівною. По можливості треба замінити на більш нову існуючу електричну систему. При клейовому методі є свої нюанси. Щоб пінопласт добре з’єднався з поверхнею стелі, необхідно дотримуватися температурного режиму не нижче 5 градусів С і не вище 25 градусів С. В якості клею можна використовувати звичайний плитковий клей. Ним також можна обробляти поверхню, до якої будуть кріпитися плити. Після його висихання можна продовжити монтажні роботи. На пінопластовий лист і стіну наносять клей, витримують кілька хв і притискають пінопласт до поверхні. Можна також скористатися дюбелями з великими капелюшками.

В такий самий спосіб оклеюється вся площа. Після утеплення всієї стелі, стики і щілини ретельно змащуються клеєм або монтажною піною для посилення герметичності. Коли клей або піна висохне, можна зробити армування стелі. Для цього на пінопластові листи наноситься спеціальний розчин, куди занурюється сітка з стекловолона. Зверху наноситься ще один шар розчину. Неоходімо дочекатися, коли розчин повністю висохне, і тільки після цього продовжувати монтажні роботи.

При каркасному методі монтування пінопласту на попередньо очищену і загрунтовану поверхню кріпляться дерев’яні або металеві рейки таким чином, щоб вийшли осередки. Розмір осередків залежить від розміру пінопластових плит. Наприклад, якщо плити мають розміри 1/1 м, то осередки необхідно робити 50/50 см. Відповідно при монтажі пінопластовий лист потрібно буде розрізати на 4 рівних квадрата. У разі використання алюмінієвого профілю, металеві рейки кріпляться до стелі за допомогою перфоратора і саморізів. В отримані пази вставляється лист пінопласту, промазаний збоку з усіх боків «рідкими цвяхами» для надійного склеювання плит з несучою конструкцією.

У алюмінієві рейки вставляється цілий лист пінопласту і зміцнюється за допомогою саморізів. Далі також проводиться армування: наноситься спеціальний розчин, кладеться армована сітка і знову наноситься шар заливки. Все, утеплена стеля готова. При бажанні можна нашити поверх цілих пінопластових плит гіпсокартон.

Піноізол як утеплювач для стелі — це спінений пінопласт в рідкому вигляді. Для монтажу піноізолу має бути використано спеціальне обладнання. За вартістю він не дуже дорогий, і ним легко заповнювати важкодоступні місця. Піноізол вогнетривкий, гігроскопічний, має низьку теплопровідність. У ньому не водяться гризуни, він не схильний до дії мікроорганізмів. Піноізол може експлуатуватися при температурах від -60 градусів С до +80 градусів С.

У матеріалу високі звукоізоляційні властивості. Екологічність і безпека піноізолу підтверджена численними дослідами. Для того, щоб встановити піноізол на поверхню, потрібно зробити дерев’яний або металевий осередковий каркас, осередки якого заливають піноізолем. Він, розтікаючись, заповнює весь простір. Поступово він полімеризується і стає відмінним утеплювачем. При його використанні не треба використовувати ні паро-, ні гідроізолятор.

Утеплити стелою можна і з допомогою мінеральної вати. Цей матеріал поділяється на: скловату, керамічну, шлакову і кам’яну вату. Сировиною для виробництва матеріалу є базальт, вапняк, діабаз або доломіт. Найбільш якісна мінеральна вата виходить з гірських порід. При використанні мінеральної вати необхідно надягати робочий одяг, захисні окуляри і респіратор, тому що частинки матеріалу подразнюють шкіру.

Після укладання мінеральна вата стає безпечною для людини. Перед її застосуванням необхідно очистити поверхню від сміття і забруднень до стану чистого бетону. З дерев’яних балок робиться каркас для майбутньої підлоги. Проводяться виміри, монтуються лаги, стелиться пароізолятор, краще пергамін. Поверх нього кладуться листи мінеральної вати, але робити це треба не дуже щільно, вату не можна стискати. Щоб зробити підлогу ще теплішою, можна покласти мінеральну вату в два шари, причому верхній шар повинен перекривати стики нижнього.

Далі кладеться покриття для підлоги, яке кріпиться до дерев’яного каркасу. Мінвата теж має свої недоліки: матеріал не можна знімати і утрамбовувати, тому що він може втратити свої теплоізоляційні властивості мінеральну вату треба ретельно захищати від вологи навіть невелика щілина може знизити теплоємність стелі разом з мінеральною ватою застосовується і інший вологоізоляційний матеріал, що здорожує і ускладнює процес, до того ж її потрібно міняти кожні 10-15 років.

Для початку необхідно точно розрахувати, скільки необхідно закупити утеплювача, матеріалів гідро- і пароізоляції. Пам’ятайте, що при роботі зі скловатою виділяється пил, який подразнює шкіру і слизову оболонку очей. Тому треба придбати захисний одяг і окуляри, респіратор та рукавиці. Необхідно також відключити на час роботи з мінеральною ватою вентиляційну систему, щоб пил не проник і туди.

Для монтажу мінеральної вати знадобиться наступне:

утеплювач;
дерев’яні рейки (ширина 150 мм, товщина 30 мм) або оцинкований профіль;
перфоратор;
саморізи;
великі ножиці;
захисні засоби;
пароiзолятор;
металеві скоби;
рулетка;

Якщо будинок дерев’яний, то в якості несучої конструкції вибираються дерев’яні рейки.

кладеться гідроізолятор з нахлестом 10 см. Зверху кріпиться решетування. Відстань між рейками 50-60 см. Мінеральна вата розпаковується безпосередньо перед монтажем. Утеплювач нарізається шматками по ширині, відповідної відстані між рейками плюс 2 см для щільного прилягання. Між гідроізоляцією і утеплювачем робиться зазор в 1-2 см для природної циркуляції повітря. Мінеральна вата кладеться досить щільно, щоб не утворювалося складок і щілин. Потім зверху перпендикулярно кроквах кріпиться пароізолятор з нахлестом 10 см і прикріплюється до дервяних рейок за допомогою степлера. Всі шви ретельно скріплюються монтажною плівкою. Це посилить герметичність конструкції.

Готуємо тирсу до укладання.

Утеплити стелю можна й тирсою. Але цей метод морально застарів, але як і раніше застосовується для утеплення стель. Недоліки: дають усадку, їх треба підсипати, тирса — легкозаймиста речовина. Для того, щоб утеплити тирсою стелю, потрібно спочатку замінити електропроводку, ізолювати її в металеві труби, а також ізолювати димохід. Для застосування тирси в якості утеплювача знадобляться:

тирса;
вапно;
цемент;
мідний купорос;
вода;

Одній людині складно впоратися з цим процесом, тому варто пошукати помічника. У великій просторій бочці перемішуються 10 відер тирси, 12 відер вапна і 1 відро цементу. Все добре перемішується до отримання однорідної маси. У 10 літрову лійку наливається вода, насипається кілька ложок мідного купоросу як антисептик. Повільно вміст лійки виливається в бочку з тирсовою сумішшю. Якщо суміш стиснути в кулаку і вона перестає виділяти вологу, то вона готова до застосування.

По всьому периметру стелі розстеляється пергамін і скріплюється клейкою стрічкою або оцинкованими хомутами. На поверхню пергаміну рівним шаром викладається тирсова суміш. Занадто сильно утрамбовувати її не потрібно. Розрівняти поверхню і дати їй на висихання мінімум 2 тижні. Все, утеплювач готовий. Тільки ходити по ньому не рекомендується, тому приміщення, утеплене тирсою, не слід експлуатувати.