Ремонт ванної кімнати Львів

Зробити ремонт у ванній кімнаті у Львові — задоволення не з дешевих, і у кожного, хто його планує, неминуче виникає питання, як зробити ремонт ванної якісно, при цьому з мінімальними витратами. Ми Вам можемо допомогти, просто замовляйте ремонт ванної кімнати у наших майстрів. Якщо ж Ви вирішили зробити ремонт в ванній самостійно, то це чудовий спосіб заощадити.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Плануючи ремонт складної в технічному відношенні ванної кімнати, слід тверезо оцінити свої знання і вміння, в іншому випадку бажання отримати недорогий ремонт ванної кімнати може привести до дуже значних витрат. Це може бути і несправна дорога сантехніка, яка неправильно була встановлена, так і затоплена квартира сусідів поверхом нижче, і багато інших неприємностей.

Тому є сенс все ж запросити професіоналів для виконання якоїсь частини робіт по ремонту ванної кімнати, в яких ви слабо розбираєтеся або не маєте необхідних інструментів, а свої зусилля зосередити на тому, що буде Вам під силу. Тим більше що роботи з косметичного ремонту ванної кімнати цілком можливо зробити самостійно навіть людині, далекій від будівництва.

Необхідні матеріали для ремонту ванної кімнати

Матеріали для обробки ванної кімнати потрібно підбирати з особливою ретельністю: підвищена вологість і складний температурний режим вимагають від них підвищеної якості. Стіни і підлогу в ванній кімнаті найкраще обкласти плиткою. Яких-небудь особливих вимог до плитки для ванної не існує, однак варто врахувати деякі загальні рекомендації.

При невеликих розмірах ванної кімнати не варто використовувати великорозмірні плитку. Якщо все ж хочеться застосувати велику, обов’язково передбачте вставки з більш дрібних плиток — так Ви отримаєте більш естетичний зовнішній вигляд. Кольори краще використовувати теплі, світлих тонів. Клей для плитки можна застосувати будь-який, але економити на клеї не варто. Навіть якщо ви придбали недорогу плитку для ремонту ванної, клей необхідно купувати якісний, виробництва відомих фірм.

Перед тим, як класти плитку на стіни, їх необхідно вирівняти. Для цього підійдуть готові штукатурні суміші на цементній основі. Можна використовувати і приготований самостійно штукатурний розчин, для чого просіяний і промитий пісок змішують з цементом в пропорції 4: 1. Води для розчинення потрібно брати приблизно стільки ж, скільки цементу, щоб отримати консистенцію густої сметани. Для підвищення пластичності в розчин можна додати емульсію ПВА (10% від кількості води).

Стіни можна вирівняти не тільки за допомогою штукатурки, але і з допомогою гіпсокартону. В цьому випадку необхідно придбати вологостійкі листи і не забути гідроізоляційну мастику для захисту від впливу вологи гіпсового наповнювача там, де захисний шар буде пошкоджуватися (зазвичай в місцях різання листа і зачистки кромки). Залежно від планованого принципу обробки ванної кімнати, купуються металеві профілі для кріплення каркаса або клей для наклеювання гіпсокартонних листів.

Перелік матеріалів для обробки стелі невеликий, як і перелік можливих варіантів обробки — це облицювання стелі або забарвлення. Для фарбування стелі потрібно вологостійка акрилова або масляна фарба, шпаклівка (акрилова або на цементній основі), а такж грунтовка. Замість фарбування та облицювання стелі можна скомбінувати ці два види обробки. В останньому випадку, як варіант, використовують панелі з пінополістиролу з подальшим їх забарвленням. Цей спосіб хороший тим, що завдяки йому стіни додатково утеплюються, що запобігає утворенню конденсату.

Облицювання ванної кімнати пластиком

Якщо при ремонті ванної ви виберете облицювання з монтажем каркаса, Вам знадобляться такі матеріали:

сосновий брус 2,5х3см,
кріплення типу «прямий підвіс»,
саморізи по дереву 27мм і 9мм.

При розрахунку необхідної кількості пластику варто врахувати, що зазвичай він продається смугами по 5,95 м, тому точно визначтеся, який напрямок панелей буде більш економним. Для сполучення окремих шматків вагонки можна використовувати н-подібний профіль, необхідно тільки підібрати відповідний по тону і розмітити стикування таким чином, щоб шматки були симетричні. Якщо все зроблено акуратно, то поперечні шви додадуть стелі додаткову привабливість.

Існують і інші види пластикових стель (наприклад, натяжні), проте монтувати їх самостійно не варто. Якщо ви плануєте недорогий ремонт ванної, навряд чи плануєте купувати дорогі спеціалізовані пристосування і інструменти для монтажу натяжних стель. Грунтовку для ремонту ванної краще обирати з біодобавками, що перешкоджають утворенню грибка.

Для закладення швів між плиткою також варто придбати затирку з протигрибковими добавками. Не забудьте, що в місцях стиків стін з підлогою, а також в кутах сполучення стін, шви між плиткою закладаються силіконовим герметиком або пластиковою вставкою. Підберіть відповідно до кольору і тону вже купленої плитки. Вибираючи затирку для швів, майте на увазі, що в реальності вона буде світлішою, ніж малюнок на упаковці.

Починаємо ремонт ванної кімнати

Будь-який ремонт починається з підготовки до нього. Спочаткуприберіть все зайве. Винесіть меблі, навісні елементи (дзеркала, полки, тумбочки та інше), демонтуйте все, що вам під силу: світильники, унітаз, умивальник, ванну. Крім цього, бажано зняти всі змішувачі. Потім приступаємо до розчищення і демонтажу старої плитки. Старе покриття стін та підлоги віддираємо, зачищаємо фарбу, що відшаровується, змиваємо старий набіл зі стелі, збиваємо стару плитку разом із шаром клею, на якому вона трималася.

Підготовку до ремонту краще виконувати за допомогою електроінструментів, вручну доведеться повозитися. Наступний крок — підготовка поверхонь під подальшу обробку. Вирівнюємо стіни, при необхідності обробляємо поверхні відповідними грунтовками. Слід мати на увазі, грунтовки існують для найрізноманітніших потреб: біозахисна, зміцнююча, що підвищує адгезію, гідрофобні і т.д.. Вибирати ґрунтовку слід виходячи саме з тих завдань, які вона покликана вирішувати.

Зокрема, якщо стіни покриті олійною фарбою і вимагають вирівнювання, штукатурка по фарбі не ляже, як її не дряпай, рано чи пізно почне відшаровуватися. Щоб цього не сталося, фарбу необхідно збити або, що набагато простіше, зачистивши від нетривких місць, заґрунтувати контактною ґрунтівкою, після чого спокійно наносити вирівнюючий шар.

Далі виконуємо обробку стін, стелі та підлоги. Причому бажано саме в такій послідовності. Чистова обробка — наприклад, фарбування стелі — виконується в останню чергу із вжиттям заходів щодо захисту стін і підлоги від неминучих бризків фарби. Якщо підлогу доводиться розбирати повністю, необхідно буде замінити і гідроізоляцію.

Облицювання поверхонь ванної кімнати плиткою

Облицьовка поверхонь ванної кімнати плиткою — робота непроста, тому зупинимося на цьому процесі докладніше. Як вже говорилося вище, перед облицюванням необхідно підготувати поверхню: заґрунтувати, вирівняти при необхідності і т.п. При нанесенні вирівнюючого шару, при ремонті ванної кімнати своїми руками, не потрібно його ретельно затирати, досить зробити грубу зачистку, щоб позбутися від виступаючих шорсткостей, подряпини клеїти плитку не завадять. Клей замішується вручну або дрилем з насадкою і наноситься на поверхню стіни або підлоги гребінчастим шпателем. Для невеликої плитки досить шпателя з зубом 5-6 мм. Наносять клей, щоб вистачило для трьох-чотирьох плиток. Рівчики, утворені шпателем, повинні бути орієнтовані таким чином, щоб при укладанні повітря могло вільно виходити з-під плитки.

Затирати шви необхідно спеціальним засобом, підібравши його за кольором і по тону. Підібрати затирку, яка ідеально збігається з плиткою по тону, досить важко. А затирка, близька по тону і кольору, іноді виглядає абсолютно без смаку. Тому необхідно підбирати тон і колір таким чином, щоб вони поєднувалися, але при цьому і виділялися в порівнянні з плиткою. Зазвичай шов намагаються зробити світлішим і за кольором холоднішим, ніж плитка. Затирати шви необхідно після висихання клею.

Чим пізніше, тим краще, але в будь-якому випадку, не раніше ніж через пару днів, особливо якщо затирка світла. Надлишки затирки витирайте відразу ж сухою ганчіркою. Щоб шви були рівні, зробіть їх розшивку, для чого проведіть по свіжому шву відрізком круглого кабелю в вінілової або силіконовій ізоляції. Діаметр кабелю повинен вдвічі перевищувати ширину шва. Шви вийдуть гладкі і однаково вдавлені по всій поверхні.

Установка комунікацій у ванній кімнаті

Труби каналізації розміром в 50 мм можуть розміститися в борознах, а ось 100 мм доведеться помістити в короб (з гіпсокартону або ОСП), облицювавши його плиткою. Такий короб можна зробити ширшим, встановити дверцята і крім труб розмістити в ньому аварійні вентилі і лічильник на воду.

Останнім етапом стане встановлення та підключення сантехніки. Після чого можна насолоджуватися чудовим ремонтом та новим інтер’єром. Якщо у Вас є найменше уявлення та базові навики, інструменти, а найголовніше — бажання зробити ремонт на власний смак,то процес принесе Вам лише задоволення.