Ремонт бойлера складний (заміна тена)

В цій статті ми розглядаємо досить важливу побутову тему — як відремонтувати бойлер та замінити тен. Більшість людей вже давно звикли, що їхні домівки стабільно опалюються взимку, газ є в кожному будинку, а гарячою водою ми користуємося цілодобово. Але в той же час нерідко ми стикаємося з тим, що вода подається за графіком, а опалення і гаряча вода, внаслідок різних поломок водопровідних мереж, ремонту обладнання на централізованих станціях, стає вже не нормою, а скоріше нагородою за її відсутність і очікування.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Саме через це багато людей і почали встановлювати автономні системи опалення, додаткові резервні ємності для води і бойлер, щоб в будь-який час мати доступ до гарячої води. Хоч і коштує це задоволення не дешево, проте зручно, так Ви зможете назавжди забути про незручності. Але на жаль, навіть найякісніше обладнання відомих виробників (візьмемо зокрема бойлери) не є вічними, і вимагають періодичної профілактики, а іноді і ремонту.

Ремонт бойлера.

Для того, щоб замінити тен в бойлері, можна скористатися 2 варіантами:
1-ий варіант — викликаємо майстра і виступаючи в ролі стороннього помічника, або ж спокійно спостерігаємо, за роботою майстра.
2-ий варіант — проводимо ремонт самі.

В інтернеті Ви зможете знайти безліч відеороликів та інструкцій, які допоможуть розібратися з ходом подальших дій.

Послідовність дій при ремонті бойлера:

Варто відключити бойлер від електроживлення.
Зливаємо воду з бойлера:
потрібно перекрити крани подачі холодної та гарячої води. Відкрутіть гайки трубки (з’єднувального шланга) тільки подачі води безпосередньо в бойлер.

Перш ніж зливати воду, підставте таз або відро під місце, де знімаємо трубку, щоб вода стікала безпосередньо в ємність, а не на підлогу.

Потім відкрийте кран гарячої води: вода почне зливатися з крана в ємність. Але як правило, це триває недовго. Щоб вода зливалася далі необхідно або нагнітати повітря ротом через шланг (трубку) знизу в бойлер. Або підключити автомобільний насос для підкачки шин, наприклад до гнучкого шлангу душу або будь-якого крана гарячої води, відкрити його і нагнітати повітря в бойлер.
Продуйте бойлер потоком повітря повторно, щоб переконатися, що води вже не залишилося.

— Коли воду злили, можемо приступити до демонтажу проводки і блоку управління. Перед цим краще за все зробити фото схеми підключення всіх проводів і перенести його для зручності на комп’ютер, щоб було краще видно. Якщо немає фотоапарата, робимо малюнок схеми кольоровими олівцями або фломастерами.

І після цього вже демонтуємо все, що зазначено вище. Це потрібно для того щоб проводка не заважала нам при добуванні тена і щоб не залити електричну частину залишками води в бойлері.

Далі знімаємо тен. Відкрутіть гайки опорного кільця, витягніть кільце і усі болти з заглиблень корпуса. Підставте ємність та вийміть тен з корпуса бойлера. Швидше за все тен і трубки термодатчиків будуть вкриті накипом, швидше за все такими, як зображено на знімку.

Виявилося, що все не так вже й складно, як здавалося!

Не забудьте очистити тен від забруднень, використовуючи для цього негостру частину леза ножа. Варто звернути увагу на те, що можливо доведеться замінити нейтралізатор накипу — магнієвий анод. Після очищення Вашого тену потрібно провести збірку в зворотній послідовності. Тут нічого складного немає.

Під час монтажу тена Ви можете зіткнутися зі складністю закріпити його. Тут на допомогу приходить кмітливість. Справа в тому, що тен потрібно вставити (не забувши надіти гумову прокладку — вона як правило багаторазового використання) в бойлер, закріпивши його кільцем. А це кільце потрібно вставити в шість болтів, кожен з яких просто вставлений в паз і бовтається як хоче.

Але на допомогу приходить звичайний брусок або палиця виміряної попередньо довжини, якої ми підпираємо вставлений в бойлер тен. І тепер коли тен нам не заважає, ми спокійно ловимо кільцем 6 болтів і закріплюємо його гайками. Подальші дії потребують уваги і часу. І ось можна відкривати воду для заповнення бойлера. Стежимо, щоб ніде не капала вода, і, переконавшись в цьому, включаємо вилку в розетку і запускаємо бойлер.