Ремонт акриловой ванны своими руками

Ще зовсім недавно єдиним способом відновити стару ванну було повторне нанесення шару емалі, або ж покупка нової ванни. Сьогодні, завдяки прогресу, нам доступне відновлення ванни рідким акрилом, завдяки якому можна в домашніх умовах оновити стару сантехніку за лічені години. Готова ванна виглядає практично як нова, а термін її служби продовжується ще, як мінімум, років на десять. Легкість використання наливного акрилу дозволяє проводити реставрацію навіть без допомоги майстрів. Вам лише необхідно мати усі необхідні для цього матеріали.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Реставрація може проводитися кількома способами:

Акрилове емалювання;
Наливна акрилова ванна.

Перший спосіб дешевший та простіший. Термін користування емальованою ванною продовжиться ще приблизно на 5 років.
Таке покриття значно тонше, ніж покриття наливної ванни, тому воно вразливіше до ударів та вимагає особливого догляду.

Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text

Наливна акрилова ванна — це значно надійніший спосіб реставрації, після якого термін експлуатації збільшиться на 10-20 років. Наливна акрилова ванна нічим не буде відрізнятися від новенької ванни з магазину.
Рівна, гладенька глянцева поверхня — ось що Ви отримаєте після нанесення та повного висихання акрилу!

Давайте ж визначимося, які інструменти нам необхідно мати, щоб провести реставрацію своїми руками. Перш за все Вам знадобляться дриль, побутовий фен, рідкий акрил Пластол, водостійкий наждачний папір, шпатель та шпаклівка. Підготуйте також латексні рукавички, викрутку, пасатижі, плоскогубці та соду. Впевніться, що у Вас є все необхідне для роботи.

Перелічені інструменти важливо поставити у легкодоступному для Вас місці. Перед початком роботи в ванній кімнаті потрібно звільнити місце, щоб комфортно було працювати. Винесіть з кімнати все, що може заважати. Коли все готово, можете сміливо приступати до роботи. Ретельно вимийте емаль, добре просушіть ванну феном та зашпаклюйте усі тріщинки та відколи, які є на ванній. Після цього переходимо вже до безпосередньої реставрації ванни акрилом.

Тепер розглянимо процес реставрації ванни по кроках.

Підготовка кімнати

При реставрації ванн своїми руками слід виключити будь-яку можливість потрапляння сторонніх предметів в акрил. Потрібно заховати мило, шампунь, мочалки, щоб нічого випадково не впало в налиту акрилом ванну. Також необхідно недопустити потрапляння води з крана у ванну. Щоб цього уникнути, обмотайте зміщувачі поліетиленовою плівкою.

Миємо ванну

Сталеву, чавунну або акрилову ванну необхідно належним чином підготувати. В інтернеті є багато відео та знімків, де показано як зачищати емаль дрилем або болгаркою. Але такий спосіб зачищення ванни підходить лише для емалювання ванн.

За своєю структурою емаль пориста, її не потрібно дерти наждачним папером, потрібно знежирити ванну та вимити іржу зстарої емалі. З цим завданням добре впорається проста харчова сода. Якщо ванну підготувати неправильно, тоді акрил почне пластами відшаровуватися. Наливна ванна повинна стати одним цілим зі старою емаллю, для цього пори потрібно добре вимити від іржі та бруду. До соди можна додати суху гірчицю, ця суміш чудово знежирить поверхню. Знадобиться для цього процесу і вологостійкий наждачний папір зерном від 40 до 80. Миття ванни у Вас займе від 30 до 40 хв.

Сушимо ванну та шпаклюємо.

Сушіння ванни — ще один дуже важливий пункт при відновленні ванни акрилом. Реставрація акрилом буде неякісною, якщо поставитися до сушіння халатно.

Якщо ванна вже абсолютно суха, тоді ми промисловим або звичайний феном для волосся нагріваємо ванну. Особливу увагу приділяємо дну ванни, де могли залишитися краплі води. Речовини, з яких складається акрил, страшенно не люблять вологу та холод! Термін служби акрилового покриття близько 15 років, тому реставрацію потрібно проводити ретельно та уважно.

Знімаємо злив-перелив.

Затикаємо злив газетою або вставляємо в нього 200 гр одноразовий стаканчик. Потрібно це для того, щоб при наливанні акрил відразу не витік вниз. А вниз, на газету, ставиться півлітрова банка, в яку потім витече зайвий акрил.

Розмішуємо наливний акрил Пластол та заливаємо ним ванну.

Для багатьох людей, які вирішили відреставрувати ванн своїми руками, цей етап здається найскладнішим та дуже лякає їх. Але насправді технологія дуже проста. Відкривши банку очистіть стінки шпателем. Вилийте весь затверджувач з пляшечки у відро з основним компонентом. Їх продають разом. Розмішувати суміш потрібно дуже ретельно протягом 10-15 хвилин. Після чого необхідно на 10 хвилин залишити банку, щоб речовини добре з’єдналися та вступили в реакцію між собою, тоді знову добре розмішати його протягом ще 5 хвилин. Важливо встелити підлогу газетами або іншими матеріалами, які захистять Вашу підлогу від попадання на неї акрилу.

Під отвір від демонтованого сифона поставте посудину, в яку стікатиме зайвий акрил (об’ємом не менше 1 л). Наливаємо склянкою Пластол на поверхню ванни.

Якщо, ремонтуючи ванну, ви не приділили належної уваги перемішуванню, акрил може місцями не застигнути або плямами пожовтіє на дні. Повністю акрил висихає через 48 годин після завершення роботи. Якщо Ви все зробили правильно, дотримуючись усіх правил, тоді зможете насолоджуватися своєю новою ванною ще 15 років.