Профілактика газового котла

Газовий котел — важливий пристрій, який забезпечить тепло в кожному помешканні. І щоб в найнеочікуваніший момент не сталося неприємної несподіванки, щоб Вам не довелося мерзнути в власному домі через несправність котла, потрібно робити його профілактику.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Важливим є той момент, що технічне обcлуговування газового котла повинeн здійснювати фахівець, бажано — працівник газової служби. Проте, деякі профілактичні роботи можна провести самостійно, дотримуючись техніки безпеки. Тому ми вирішили розповісти Вам про усі моменти, які вимагають особливої уваги та встановити послідовність дій при профілактиці газового котла. З самого початку Вам необхідно ззовні оглянути димохід котла. Під час цього процесу потрібно впевнитися, що димохідна труба не заблокована.

Після чого проведіть для котла своєрідний «тест-драйв», запустіть його в різних робочих режимах, так Ви впевнетеся, що блок управління знаходиться в робочому стані. Огляньте сполучні частини на відсутність пошкоджень, слідів корозії або окислення. Якщо потрібна заміна системи прокладки ущільнювачів, то проведіть її, або ж обмотайте пошкоджені з’єднання ізолюючою стрічкою чи клаптиками тканини. Після цього знов перевірте якість ущільнення. Це попередить витікання газу. Наступним етапом стане процес налаштування мінімального і максимального тиску на газовий клапан. Зауважте, що цей процес повинен здійснювати лише кваліфікований інженер за допомогою необхідного устаткування.

Перевірте і очистіть фільтри, встановлені в систему опалення і подачі води. Як правило, один фільтр монтується в гідравлічну групу котла, другий — в обратку системи опалення, а третій — на трубу подачі води для господарських потреб. Не забудьте перевірити справність запобіжного клапана. Для цього поверніть головку клапана проти годинникової стрілки до моменту, поки не прозвучить характерне клацання. Такий звук говоритиме про підняття запобіжного клапана, після чого повинен відбутися спуск води із системи. На даному етапі слід переконатися, що спуск дійсно відбувся. Перезаповнення і вентилювання котла, перевірка герметичності обладнання в міру необхідності — наступний крок профілактики. Зверніть увагу, якщо під час роботи з максимальною температурою тиск в системі піднімається вище 2,5-2,8 бар, огляньте розширювальний бак для теплоносія.

Перевірку рівня заповнення розширювального бака для теплоносія проводьте в тому випадку, коли в котлі відсутній тиск. Будьте обережними та обов’язково відключіть подачу електроенергії та газу, а також відключіть котел від системи опалння. Залиште котел до повного охолодження перед його технічним оглядом.

При необхідності очистіть теплообмінник котла від сажі та бруду використовуючи м’яку щітку, але в жодному разі не застосовуйте металемі щітки. Проведіть перевірку стану ізоляційних панелей камери згоряння. Якщо Ви виявите пошкодження панелі, то замініть її новою, в протилежному випадку передня стінка котла буде нагріватися. Огляньте та оцініть стан інжектора пальника, який розташований на трійнику. Якщо є така необхідність, то очистіть його неметалевою щіткою.

Якщо ж Ви знайшли пошкодження, викликайте фахівця, який встановить для Вас новий іжектор пальника. Відключати та замінювати цю деталь власноруч категорично заборонено! Очистіть дно внутрішнього корпусу котла та поверхню пальника від засмічень. Використовуйте для цього м’яку щітку.

Виконуючи цю процедуру, переконайтеся, що отвори для полум’я не засмічені, а всередині елементів пальника немає осаду. Також необхідно перевірити стан електродів розпалу. Якщо там є сажа, то її обов’язково необхідно очистити. Огляньте зазор для іскри, фіксації і висоти електродів, перевірте стан вентилятора. Переконайтеся, що його лопастівони чисті і нічого не перешкоджає їхньому обертанню. Всі вищевказані процедури є основними при профілактичному обслуговуванні газового котла. Інші процедури можуть проводитися за рекомендацією сервісного фахівця.