Прием ванны

Прием ваннысьогодні в кожному будинку є ванна або душ. Тому останнім часом ванна кімната стала не просто важливим побутовим місцем в будинку, а місцем де можна розслабитися. Але, не залежно від того, хто в яких цілях використовує свою ванну, чи для того,щоб просто помитися, чи щоб розслабитися, в обох випадках цей процес надзвичайно приємний.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Насамперед, варто розібратися, що відбувається з організмом під час прийняття ванни. Механізм її сприятливого впливу на людину комплексний і досить складний. Він складається з трьох факторів: тиск води, температура і склад води. Що ж це означає? В першу чергу,занурюючись у воду, людське тіло звільняється від сили тяжіння, виштовхуюча сила води викликає відчуття невагомості, при цьому максимально розвантажується кістково-м’язовий апарат, знижується м’язова напруга, організм розслабляється. При цьому відбувається перерозподіл об’єму крові із збільшенням венозного повернення до серця і зменшенням застою в кінцівках — таким чином нормалізується кровообіг, активізується робота нирок і дихальної мускулатури. Також у ванній розкриваються і очищаються пори, і шкіра починає повною мірою виконувати свою видільну і дихальну функції. Теплі ванни сприяють кращому проникненню в шкіру і внутрішні органи розчинених у мінеральній воді хімічних речовин, у тому числі і кисню, що надають лікувальний ефект.

Різноманітні препарати, розчинені у воді, надають сприятливий вплив на нервову систему: знижується напруженість, підвищується загальний тонус організму, знімається роздратування на шкірі.

Застосування у складі води для ванн різних фітодобавок, здатних проникати через шкіру і дихальні шляхи, значно посилює лікувально-профілактичну дію цієї процедури. Особливо високу проникаючу здатність мають ефірні масла — проникність шкіри для них в 100 разів вище, ніж для води. Хороший лікувальний ефект дають ванни з додаванням відварів різних трав. Якщо, звичайно, немає алергії.

Вода, впливаючи на організм в будь-яких формах, будь то купання, ванна або душ, знімає стрес і покращує настрій, тому що під час цієї процедури знижується рівень стресових гормонів (адреналіну, норадреналіну, кортизолу) у крові. Але й це ще не все. Залежно від температури та доданих у воду препаратів, ванна може бадьорити або заспокоювати, розслаблювати або тонізувати, лікувати і знімати біль і запалення. Цих ефектів можна домогтися різними способами і в різний час доби. Вранці приймати ванну не варто, адже вона розслабить і без того сонний організм. Ранішню ванну слід замінити контрастним душом, який збадьорить нас.

А от ввечері після важкого та насиченого дня прийом ванни стає необхідним. Наша ванна кімната стає нашим особистим спа салоном, де можна розслабитися та трішки порелаксувати. Але мало хто знає, що процес приймання ванн не лише приємний, а й дуже корисний! Чому ж приймання ванн стало таким необхідним для кожної людини і в чому ж їх користь, описала ще багато століть томудревня наука Аюрведа. Під час прийому ванни покращується робота кишечника, поліпшується кровообіг, розширюються пори та регулюється процес метаболізму.

Прийманняння ванн розслабляє розум і тіло, знімає стрес і наповнює ентузіазмом. А за вченням Аюверда ванни очищають не лише тіло, а й душу. Вода допомагає розчинити шлаки, вивести їх з організму та зміцнити його. Це надзвичайно важливо. Приготування ванни — це ціла наука, а приймання ванни не просто звичний для нас процес, а ціла лікувальна процедура. Правильно приготована ванна може допомогти нашому організму, а занадто гаряча або холодна вода може нашкодити. Тому приймати ванну потрібно з обережністю, щоб не нашкодити собі. Вода зміцнює імунну систему та додає сил, яких нам так часто так бракує, покращує наше самопочуття, бадьорить або дарує відчуття приємної втоми. Бо під час приймання ванни наше тіло розслаблюється, а ми відпочиваємо і набираємося сил.

Напевно мало хто знає, що існують навіть правила приймання ванн. Потрібно визначити температуру води, на яку добре реагуватиме Ваш організм. Але вода не повинна бути дуже гарячою або холодною. У середньому температура води повинна бути 37-39 градусів. А середня тривалість прийому ванни ванни не повинна перевищувати 30 хв. Якщо ж приймати її довше, то температура води буде значно нижчою, а це не дуже приємно та корисно для організму.

Приймати ванну треба до їжі або через 1,5-2 години після неї.

Існує багато рецептів приготування ван, які використовуються в залежності від того, якого результату Ви хочете досягнути. Якщо ви відчуваєте якесь нервове збудження, якщо у вас розболілася голова або ви дуже втомилися, то вам допоможе ванна з м’ятою. Просто приготуйте відвар і додайте його в наповнену теплою водою ванну. Прийняття такої ванни освіжає і допомагає нам розслабитися після важкого дня. Така ванна корисна як для дітей, так і для дорослих. А влітку вона стане для Вас порятунком, оскільки залишає на тілі ефект прохолоди. Дуже корисна і хвойна ванна. Вона допоможе вам зняти втому, головний біль і просто покращить настрій. У хвої містяться смоли, органічні кислоти, ефірні олії. Вони подразнюють шкіру, підвищуючи тим самим її тонус. Хвойні ванни володіють властивістю трохи знижувати кров’яний тиск. Тому людям зі зниженим кров’яним тиском слід утриматися від прийому таких ванн. Гаряча ванна допомагає зняти спазм судин і больові відчуття. Теплі ванни мають заспокійливу, розсмоктуючу, спазмолітичну дію. А ще вони допоможуть зменшити болі при радикуліті та захворюваннях суглобів.

Перевага таких ванн в тому, що вони не лише корисні, а й значно приємніші від звичайних. Але ванна не є панацеєю від усіх хворіб. Якщо Ви застудилися, то прийом ванни краще відкласти. Дуже корисно порухатися у воді, злегка помасажувати все тіло. Не слід приймати ванни щодня, оскільки шкіра в теплій воді набухає і втрачає багато жиру, а потім стає дуже сухою, краще це робити раз на 2-3 дні.

Після ванни рекомендується розтертися сухим махровим рушником, обов’язково скористатися яким-небудь косметичним засобом для тіла і трохи відпочити.