Покраска ванны эмалью

Часто емаль ванни, яка роками нам служила, втрачає свою привабливість. Її поверхня стає шоршавою, місцями з’явилася іржа, і митися тепер в ній вже не тільки неприємно, але й небезпечно, адже з мікротріщинах, може зачаїтися бруд, а в ній мікроби. Але під час проведення ремонту в санвузлі не завжди вистачає коштів на придбання нової сантехніки. В такому разі повернути колишній вигляд старій ванні допоможе реставрація емалевого покриття.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Для проведення реставрації найкращим варіантом буде запросити досвідчених майстрів, які вже довго працюють в цій сфері та можуть гарантувати Вам якісний результат. Адже фарбування ванни своїми руками може не привести до бажаного результату з першого разу. Правильна підготовка до реставрації знизить ризик винекнення небажаного результату на 70%.

Спершу Вам варто визначитися із способом реставрації ванни, керуючись власними фінансовими можливостями. Найкращий варіан відновлення емалі ванни — реставрація наливним акрилом, такий спосіб ще називають «наливна ванна». Відреставрована поверхня наливним акрилом міцна, стійка до ударів, має вигляд нової ванни. Але якщо Ви шукаєте економніший варіант реставрації, тоді зробити це можна пофарбувавши ванну емаллю.

Емалювання — чудовий варіант для орендованого помешкання, коли переплачувати за наливний акрил просто немає сенсу. Більше того, емалювання можна провести власноруч, якщо Ви впевнені у власних силах. Потрібно лише дотримуватися певної послідовності дій та легких правил.

Покраска ванны эмалью своими руками

перш ніж приступити до процесу емалювання своєї ванни, варто підготувати її до фарбування. Процес підготовки є не менш важливим, ніж саме нанесення емалі на ванну. Потрібно придбати якісну фарбу і запастися зручним інструментом. Необхідно дотримуватися техніки безпеки. Працюйте лише в гумових рукавичках і респіраторі. Вони захистять органи дихання від отруйних випарів фарб і розчинників, тому що засоби для емалювання мають неприємний запах та є токсичними.


Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text
Delete slide
Image Slide
GeneralSEO
New Window
Image Title Text
Image Alt Text

Для реставрації пошкодженого покриття ванни потрібно підготувати:

двокомпонентну епоксидну емаль для відновлення емалі ванни;
дриль і спеціальну насадку у вигляді шліфувального круга;
соду;
дві скляні півлітрові банки, в яких розводять фарбу для нанесення першого, а потім другого шару;
плоска жорстка кисть, ширина якої повинна бути не менше 70 мм, виготовлена з натуральної щетини;
мірний стакан або шприц для введення точної кількості затверджувача;
розчинник, що додається в емаль для кращої плинності емалі;
рукавички гумові;
респіратор та спецодяг.

Для того, щоб нанесений шар фарби надійно закріпився на поверхнеі виробу і протягом тривалого часу не стирався, потрібно правильно підготувати ванну до емалювання. Перш за все потрібно очистити ванну від старого шару фарби, для чогоцього використовують електродриль і шліфувальний круг. Дуже важливо добре знежирити поверхню ванни. Зробити це можна з допомогою звичайної харчової соди, яку потім потрібно змити гарячою водою. Потім потрібно добре висушити поверхню ванни від води. Для прискорення процесу можна використовувати фен. Особливу увагу варто приділити просушці ділянк навколо зливного отвору. Не варто заощаджувати на покупці хорошої емалі. Тому бажано купувати фарбу, випущену відомими виробниками, в будівельних магазинах, які дорожать своєю репутацією і не займаються реалізацією товарів сумнівної якості. Придбана двокомпонентна емаль після розведення повинна бути нанесена протягом 45-50 хвилин, якщо робити це довше, то емаль починає гуснути та погано наноситься на поверхню. У емаль можна додавати трохи розчинника, що полегшує процес нанесення.

Тому приступати до змішування компонентів емалі треба після завершення всіх підготовчих робіт та повної просушки очищеної поверхні. Залежно від обсягу взятої основи додається потрібну кількість затверджувача. Починати нанесення фарби потрібно з бортиків, а до поверхні, прилеглої безпосередньо до ванни, приклеюють будівельний скотч. Підлогу в ванній кімнаті можна захстити поліетиленовою плівкою або старими газетами. Потім розведену емаль наносять широкою кистю на внутрішню частину ванни, причому вертикальні мазки чергуються з горизонтальними. Таке нанесення фарби знижує кількість патьоків, які після завершення фарбування витягуються тонким пензликом знизу вгору. До нанесення другого шару емалі приступають відразу ж після нанесення першого шару. Після повного завершення емалювання ванну кімнату потрібнозакрити на 5-6 днів. Протягом цього часу нанесене покриття остаточно висохне.

Якщо ж для емалювання ванни Ви обрали рідкий акрил, то відреставрованою ванною можна користуватися вже через 48 годин після нанесення матеріалу на поверхню. Звичайно, акрилове емалювання ванни має більше переваг перед методом нанесення емалі. Одним з головних достоїнств є довгий термін служби акрилового покриття, що становить від 8 до 15 років. Крім цього,акрил абсолютно не має запаху та є не токсичним.

Це дуже важливо, якщо в приміщенні, де проводиться реставрація, присутні діти, вагітні жінки або люди, схильні до алергії. Акрил чудово приховує усі нерівності на поверхні ванни завдяки здатності до самовирівнювання та легкій текучості. Pеставрацію можна провести власними силами, але тоді Ви не зможете бути впевненими в якості кінцевого результату на 100%. Тому намагайтеся не переоцінити власні можливості, якщо хоч трішки сумніваєтеся у своїх силах, то краще зверніться до фахівців. Майстри-професіонали впораються з реставрацією вашої ванни значно швидше та якісніше. А Ви будете спокійні, бо матимете договір та гарантію!