Покласти плитку Львів

Часто плитка, яка роками знаходилася на Вашій підлозі або стінах, втрачає свій естетичний вигляд чи просто вже не в моді. Тоді Ви вирішуєте зробити ремонт та замінити її. Ми розкажемо як це зробити правильно і легко. Для того, щоб здійснити цей процес самостійно Вам необхідно знати які інструменти та матеріали стануть в нагоді.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

За допомогою перфоратора чи звичайної викрутки з молотком зможемо самостійно прибрати стару керамічну плитку з поверхні, залити стяжку і зробити гідроізоляцію підлоги. Після чого варто обробити усі кутки. Якщо Ви виявили на поверхні підлоги щілини або отвори, то скористайтеся плитковим клеєм і ретельно закрийте їх. Якщо цього не зробити, то гідроізоляція буде не достатньо міцною та ефективною. А для того, щоб утеплити підлогу використовуйте пінополістирол.

Перш ніж розпочати укладку плитки на підлогу, її потрібно вирівняти. Причому варто подбати про це заздалегідь, тому що нова стяжка вимагає часу і додаткових витрат. Старе покриття можна залишити, але це допустимо лише якщо воно досить міцне і практично ідеально рівне. Покласти плитку можна і на дерев’яну підлогу. Здорбити це можна без особливих проблем, проте в цьому випадку варто заздалегідь подбати про те, щоб підлога була повністю нерухомою і вирівняною. Після того, як поверхня повністю підготовлена до роботи, необхідно прибрати все сміття і пил. Переходимо до наступного етапу.

Гідроізоляція — важлива складова нашого ремонту. Безумовно, в деяких випадках можна пропустити цей крок, але фахівці в цілому, рекомендують гідроізолювати будь-яке приміщення, де є водопровід. Зробивши гідроізоляцію Ви убезпечите себе та сусідів від протікань води на нижні поверхи або в підвал. Спочатку потрібно зайнятися нанесенням гідроізоляційного покриття на підлогу.
Крім оброблюваної поверхні також варто приділити увагу і стінам, зокрема тим на які постійно буде потрапляти вода. Фахівці рекомендують «піднімати» гідроізоляційний шар на 10-20 сантиметрів від підлоги.

Видів гідроізоляції кілька. Можна зробити вибір на користь захисних матеріалів, які наносяться за допомогою обклеювання. А в тому випадку, якщо від води необхідно вберегти тільки підлогу, то звертаємо увагу на обмазувальний спосіб. Такий спосіб має кращі гідроізолюючі властивості і її можна зробити своїми руками. Перед тим як наносити захисний шар слід обробити поверхню грунтовкою, яка забезпечить хороше зчеплення гідроізоляції з підлогою

Наступним етапом буде нанесення захисного шару. Суху суміш захисного матеріалу розводимо з водою до отримання однорідної маси. Отриману готову суміш наносимо на підлогу за допомогою спеціального валика або кисті. Це необхідно робити на рівні ділянки, в кутах і інших важкодоступних місцях можна скористатися шпателем. У місцях, де є стики, рекомендується прокласти гідроізоляційну стрічку. Крім підлоги, необхідно наносити гідроізоляцію на стіни, які можуть піддаватися впливу води. Захисний шар необхідно наносити декількома шарами.

Приблизний інтервал між нанесеними шарами становить від 5 до 7 годин. Після того як Ви нанесли останній шар, підлога повинна постояти протягом доби. Цей спосіб є альтернативою обмазувальному методу, до того ж він більш легкий і зручний при ремонті власними руками. Тут використовується спеціальна гідроізоляційна емульсія, яка наноситься на поверхню за допомогою валика. Основним недоліком методу є його недовговічність, близько 5 років.

Вирівнювання підлоги перед укладанням плитки

Обов’язковою умовою для укладання підлоги є якісна стяжка. Правильно зроблена стяжка гарантує, що керамічна плитка ляже рівно. Крім того подальші ремонтні роботи практично неможливо здійснювати, якщо підлога нерівна. Рівна підлога — основа всього ремонту. Найліпше вирівнювати підлогу за допомогою спеціальних будівельних сумішей, які призначені саме для цього.

Для того щоб вода не потрапляла в важкодоступні місця і не накопичувалася там, потрібно робити підлогу з невеликим нахилом. З цією метою робиться відбиття горизонтального рівня по периметру стін. Далі укладаються рейки-маяки на відстані 0,5 м один від одного. Після того як сформували стяжку, заливаємо підлогу спеціальною вирівнюючою сумішшю, яка продається в усіх будівельних магазинах. Заливати її слід з далекого кінця кімнати і після цього поступово пересуватися до дверей, розподіляючи розчин рівномірно.

Після чого залита підлога повинна вистояти близько трьох днів до повного висихання суміші.
Скільки буде сохнути підлога, все залежить від типу суміші і товщини шару, але зазвичай цей процес триває 1-2 доби. Перед тим як починати укладання плитки на підлогу своїми руками бажано попередньо нанести грунтове покриття на бетон, який забезпечить краще зчеплення. Основа повинна бути шершавою.

Процес укладки плитки — це останній і завершальний етап даної роботи. Зазвичай для укладання використовують керамічну плитку. Вона є найкращим і зручним варіантом. Кахельна плитка на підлогу — в не зовсім вірний вибір, тому що покриття швидко зіпсується. Не варто починати роботу, якщо підлога нерівна — результат буде таким же нерівним. Є спеціальні пристосування для цієї роботи, але ми опишемо класичний вид укладання, перевірений роками.

Перш ніж розпочати укладку плитки на підлогу, варто погрунтувати її поверхню. Для цього використовуються недорогі універсальні засоби. Грунтовка значно поліпшить контакт плиткового клею з підлогою, що підвищить якість всієї роботи. В цілому, саме для підлоги це не обов’язковий пункт робіт,але якщо Ви робите ремонт і хотіли, щоб плитка лежала десятки років, то ця процедура стане обов’язковою. Далі, слід плитку розкласти по підлозі, щоб побачити як вона ляже. У разі відрізання плитки, шматочки правильно розподіляти ближче до краю, який буде менше видно при вході в приміщення.

Починають укладання плитки з найбільш віддаленого кута, при цьому найкраще використовувати спеціальний клей для плитки і розводити його відповідно до інструкції на упаковці. Фахівці рекомендують прокреслити за допомогою крейди або маркера на підлозі розмітку, щоб прямокутна плитка лягала рівно. Ця дія виконується під час примірки плитки, а спосіб перевірений роками. Клейову суміш наносять на підлогу за допомогою зубчастого шпателя, потім плитку щільно притискають до поверхні і молоточком простукують по всіх краях для кращого зчеплення з підлогою.

Товщина клею повинна бути завжди однаковою по всій площі, і зазвичай обмежується розмірами зубців на шпателі. Витрата клею при цьому буде близько 8 кг на квадратний метр. Між плитками прокладають спеціальні хрестики, що формують шви. Також подбайте заздалегідь про покупку так званих клинів для вирівнювання швів між плитками під час приклеювання. Під час кладки плитки, обов’язково потрібно використовувати рівень і постійно перевіряти ним нову підлогу на рівність. Залишки клею необхідно відразу ж видаляти з поверхні до його висихання. Інакше потім ця робота серйозно ускладниться.

Після того як плитка щільно прилягла до підлоги необхідно закрити шви за допомогою герметизуючого складу. Укладання по діагоналі більш трудомісткий і дорогий процес, але його теж можна здійснити ретельно перед цим размітивши малюнок майбутньої підлоги. Коли вся робота виконана, клей і затирка швів висохли, підлогу необхідно помити за допомогою вологої губки і видалити надлишки герметизуючого складу.

Якщо ж плитку Ви хочете покласти на стіну, то суттєвої різниці в цьому процесі немає. Поверхня повинна бути чиста, без пилу, бруду і масляних плям. Якщо плитка буде укладатися на пофарбовану поверхню необхідно обов’язково зробити насічки по всій фарбованій поверхні. Обов’язково покрити стіни грунтом великої зернистості для більш кращого зчеплення кахлю з поверхнею.

Отже, тепер ви готові, у вас є вся інформація про те, як правильно укладати керамічну плитку. Ці вміння заощадять вам досить відчутну грошову суму, а результат роботи дозволить пишатися ним довгі роки.