ПЛАВАННЯ ДЛЯ СХУДНЕННЯ

Плавання допомагає втрачати зайву вагу, спалювати калорії і при цьому не піддавати тіло стресу. Користь басейну полягає в тому, що він задіює всі основні м’язи, приводить вас та ваше тіло в тонус і допомагає худнути!

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Можна вчитися плавати і брати участь в змаганнях, або просто насолоджуватися процесом в найближчому до вашого дому басейні: тільки від вас залежить, чого ви хочете досягти в плаванні і наскільки швидко. Який би рівень ви не вибрали, плавання — штука корисна, і вчитися плавати в принципі або плавати впевненіше ніколи не пізно.

Розслаблюючі вправи – це і втрата зайвої ваги і розвага!
У багатьох басейнах можна знайти спеціальні секції з заняття плаванням, об’єднані з аква-аеробікою, що допомагає худнути ще швидше. Заняття в басейні – це аеробіка з хорошим навантаженням при відсутності цього навантаження. Аква-аеробіка сприяє схудненню і приведенню організму в тонус.

ЯК ПЛАВАННЯ ДОПОМАГАЄ СКИНУТИ ЗАЙВУ ВАГУ?

Басейн для схуднення ефективний тому, що плавання спалює калорії, допомагаючи тим самим скинути зайву вагу. Цей спосіб схуднення часто рекомендують лікарі через його користь для серцево-судинної системи, особливо для старшої вікової групи. Оскільки при плаванні працює дуже багато м’язів, вашому серцю і легеням доводиться старанно працювати, щоб забезпечити їх киснем. Таким чином, плавання відмінно навантажує серцево-судинну систему.

Будь-яка вправа, що змушує вас дихати трохи інтенсивніше звичного — корисна, тому що так ваше тіло отримує навантаження! І в міру того, як ваше серце і легені будуть ставати сильнішими, ви будете ставати витривалішими і довше займатися, не втомлюючись, а ваш пульс в стані спокою і тиск знизяться.

Регулярне плавання в ході програм схуднення корисне для здоров’я і може допомогти знизити ризик хронічних захворювань — серцевих, діабету другого типу і порушень кровообігу. Плавання широко відоме як найкраще аеробне навантаження, яке допомагає пропрацювати всі основні групи м’язів і тому корисне для всього тіла.

Є 4 способи плавання: вільний стиль, брас, плавання на спині, батерфляй – вибираючи один з них, ви можете зробити акцент на опрацюванні конкретних частин тіла і комбінувати їх.

Плавання дає постійне навантаження опору, оскільки для просування вперед вам доводиться долати опір води. Такі заняття чудово тренують верхню частину тіла. У міру того, як ви покращуєте свої плавальні навички, ви збільшуєте м’язову масу, яка, в свою чергу, спалює жир.

Так калорії спалюються в ході плавання, і в міру зростання можливостей зростає і кількість споживаних калорій. Протягом деякого часу після закінчення тренування спалювання жиру буде тривати, оскільки ваше тіло використовує енергію для відновлення м’язової тканини.

Кількість спалених калорій при плаванні залежить від вашої ваги і інтенсивності навантажень, в середньому це від 90 до 550 калорій за півгодини. Характер рухів, які виконуються в процесі, сприяє підвищенню гнучкості м’язів і суглобів.

Спортсмени використовують плавання в рамках відновного періоду після травм — через його мінімальне навантаження при тому, що воно відмінно підходить для підвищення витривалості серцево-судинної системи і розробки мускулатури. Так що, якщо у вас були травми і вам потрібно повертатися до активного життя і тренувань, ідеальний варіант для цього — саме плавання.

Необов’язково тільки намотувати кілометри в басейні, перебування в басейні можна перетворити на справжнє задоволення. Просто переміщаючись в воді і підтримуючи тіло в вертикальному положенні, ви також будете спалювати калорії. А якщо у вас є діти, візьміть їх з собою в басейн і пограйте з ними на воді — це корисно і для них.

Плавання розслабляє і дає вам час побути наодинці з собою. Можливо, спалювання калорій буде при цьому останньою річчю, про яку ви будете замислюватися, але в будь-якому випадку залишиться приємним бонусом. Можна приєднатися до занять по водній аеробіці, якщо звичайне плавання по прямій вам не цікаво. Такі заняття бувають майже в кожному басейні, потрібно тільки пошукати підходящі. Як варіант — водне поло.

Пам’ятайте про вправи на розтяжку і розігрів перед плаванням — рухи, що здійснюються при плаванні, вимагають гарної рухливості суглобів, а значить, ваші м’язи повинні бути гнучкими і тягнуться. Не забувайте про ноги, ними часто нехтують при плаванні. Якщо їх витягнути, зменшиться опір води за рахунок більшої обтічності вашого тіла, а також знизиться ймовірність судом. Починайте з невеликих дистанцій, щотижня поступово збільшуючи їх. Чергуйте стилі плавання, щоб не набридало і щоб урізноманітнити навантаження. Для початку робіть перерви через кожні кілька доріжок, щоб відновити дихання. З кожним наступним тренуванням поступово скорочуйте тривалість паузи до тих пір, поки не зможете плавати без зупину протягом усього відведеного часу.

Навіть якщо в басейні є рятувальники, починаючому плавцю або тому, хто невпевнено тримається на воді, слід пам’ятати наступні правила:
— Не заходити на небезпечну для вас особисто глибину;
— Поважати інших плавців і пропускати їх на доріжці, якщо вони пливуть швидше вас;
— Бути максимально уважними на відкритій воді.

І, нарешті, якщо ви не вмієте плавати … Переживати не потрібно, адже багато басейнів пропонують курси навчання плаванню для дорослих, і в вашому найближчому центрі відпочинку такі теж можуть бути, а для пенсіонерів та дітей ціни часто набагато нижчі, ніж для дорослих.