Откоси на вікна Львів

Коли Ваш ремонт ще цілком Вас задовільняє, але Вам необхідно замінити вікна, то багатьох людей бентежить питання, як зробити цю процедуру так, щоб віконні укоси не псували загальний вигляд інтер’єру. Тому-то й укоси на вікна стали чи не одним з найважливіших моментів монтажу під час монтажу та демонтажу вікон. Але проблема в тому, що навіть найакуратніша робота майстрів не дозволить уникнути руйнування віконного отвору.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

В будь-якому випадку виникнуть тріщини або вибоїни, які потребуватимуть усунення. Обробити віконні укоси можна кількома способами, все залежить від Ваших фінансових можливостей, естнтичних вподобань та кліматичних особливостей. Укоси встановлюються вже після встановлення склопакета. Для прикладу розглянемо дерев’яні укоси. Вони мають привабливий елітний вигляд, щоб їх виготовити, потрібні натуральні матеріали — деревина хвойних або благородних порід.

Такі укоси майстри заміряють індивідуально під кожне вікно і доставляють їх на об’єкт. Проте встановити укоси можна і самостійно, обравши для цього пррстіші матеріали.

Проста штукатурка і фарбування

Дешевий тапростий спосіб обробки віконних укосів — це їх звичайна штукатурка та фарбування. Пи чому тії під час обробки укосів штукатуркою досить прості. Потрібно лише змішати суху суміш з цементу чи гіпсу з водою.

Впевнено приступаємо до роботи:

Поверхню навколо склопакета ретельно очищаємо і вирівнюємо (видаляємо бруду, пил і бітумні плями, зачищаємо шари бетону по кутках);
Розширюємо шви стін в кутах і укосів, розширення робимо на 8-11 мм для забезпечення гарної адгезії штукатурки та стін;
Штукатуримо стіни, і вже після цього переходимо до укосів.

З самого початку штукатуркою покриваємо стіни, після чого вирівнюємо кути укосів. Важливим є той момент, що кожен новий шар штукатурки наносимо лише після повного висихання попереднього. Саме цим і пояснюється довготривалість процесу штукатурення, яке триває два — три дні. Не забудьте залити зазори між склопакетами за допомогою монтажної піни.

Щоб отримати теплі укоси, можна використовувати додаткові утеплювачі (наприклад клаптики тканини). Матеріали змочують в гіпсовому розчині і ущільнюють по віконному периметру. Але при цьому до початку кутів віконної коробки залишають відстань в 2-3 см в якості поглиблення для розчину. Заливати зазори пінозаповнювачем потрібно для того, щоб забезпечити звуко- та теплоізоляцію.

Після того як укос утеплили переходимо до наступного етапу. По периметру укосу наносимо трохи розчину і вирівнюємо його, чекаємо поки він трохи підсохне. Потім наносимо ще трохи штукатурки, розрівнюємо і аналогічним чином повністю заштукатурюємо укос вікна. Кожен новий нанесений шар штукатурки не повинен бути товщий, ніж 5-7 мм. Розрівнювати їх треба за технологією «знизу-вверх», рухаючись в сторони. При оштукатурюванні обов’язково потрібно зберегти маленький кут від коробки до стіни, щоб для зберегти зазори до укосів вікна.

При цьому кути зазорів повинні бути однакові. Верхня частина схилу перед оштукатурюванням фіксується дерев’яною рейкою з точно горизонтальною рівною лінією. Її фіксуємо з допомогою цвяхів або гіпсової штукатурки, а її строго горизонтальне положення перевіряється за допомогою рівня. На бічні сторони укосів також встановлюємо рейки, при цьому рівне положення перевіряється схилом.

Встановити укоси можна з пластику

Вони відрізняються, перш за все тим, що з їхньою допомогою можна створити оригінальні інтер’єрні рішення. Крім того, пластикові укоси легкі у монтажі та користуванні. Ще одним плюсом таких укосів є те, що виготовленіз таких самих матеріалів, що й склопакети, тому при перепадах температури і профіль, і склопакет розширюються однаково, завдяки чому в укосах не виникає зайвого навантаження. Укоси з пластику не потрібно фарбувати. до того ж вони дуже прості в догляді та легко миються вологою ганчіркою.

Гіпсокартонні укоси

Як правило, для укосів використовують вологостійкий гіпсокартон, оскільки від вікон дуже часто утворюється конденсат. Проте можна й використовувати звичайний гіпсокартон, але в такому разі його потрібно обробити грунтовкою в кілька шарів чи вологозахисною сумішшю.

Матеріали краще брати з запасом, адже можуть з’явитися нерівності. Скорегувати їх можна з допомогою гіпсокартонної смуги. Але якщо ж нерівною є сама стіна, то гіпсокартон вирізається максимально точно, а нерівності вже маскуємо з допомогою штукатурки, наносимо в профіль герметик, а вже тоді закриваємомісце гіпсокартоновим листом. При монтажі дорогих склопакетів принцип встановлення укосів дещо інший. Місцем установки стає кромка профілю вікна. Фрагмент, що прилягає до вікна заповнюють піною, а шматок, що залишився фіксують за допомогою клею.