Мова взаємовідносин частина два

Глава 9 Чоловіки, жінки і секс

Стелла і Норман зустрілися на вечірці у спільного приятеля. Потяг спалахнуло миттєво і швидко перетворилося в бурхливий роман. Обидва були пристрасними натурами і ніяк не могли насититися один одним. Особливо їх приваблював секс в будинку: гостинний секс, спальний секс, кухонний, ний і гаражний. Норману заняття коханням зі Стелою доставляли таке задоволення, що він вирішив, що вона — та сама, єдина. І Стелла була настільки зачарована любовними пристрастями, що вирішила: нарешті і до неї прийшла любов. Вони зібралися провести разом все життя. Два роки по тому їх сексуальне життя тривала все настільки ж бурхливо. Стеллі гостро хотілося сексу двічі в тиждень, а Норману — кожен день.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

В кінцевому підсумку він же кинув заради своєї єдиної холостяцьке життя і тому думав, що того вимагає справедливість. Чим більше він наполягав, тим рідше їй хотілося, і незабаром у них залишився тільки спальний секс. Вони почали сваритися і чіплятися один до одного по дрібницях, з повсякденного життя повністю зникли поцілунки і обійми мимохідь. Тепер вони бачили один в одного тільки негативні риси. Вони лягали в ліжко в різний час і уникали один одного. Секс залишився тільки в труні. Зустрічаючись, вони вітали один одного словами: «В гробу я тебе … бачив». Норман відчував себе збоченцем: у наявності були сексуальні відхилення — він пропонував секс, а вона відхиляла. Одного разу в одну з самотніх ночей один з них відправився на вечірку до друзів і там зустрівся хтось. Потяг спалахнуло миттєво і швидко перетворилося в бурхливий роман. Обидва були пристрасними натурами і ніяк не могли насититися один одним … Як починається роман Життя зародилося при появі одного-єдиної клітини 3, 5 мільярди років тому. Щоб вижити, клітина розділилася для відтворення точної копії саме себе. Так процес і тривав мільйони років, і всяка зміна або виникало випадково внаслідок мутації, або відбувалося під впливом повторюваних життєвих обставин. Життя розвивалася повільно. Потім, близько 800 мільйонів років тому, клітина швидше за все через випадкової мутації навчилася вражаючого прийому. Вона якимось чином змогла обмінятися генами з іншими клітинами.
Це означало, що все, чого в процесі виживання навчилася одна клітина, передавалося інший, щойно народилася. Ця клітина, природно, отримувала більше шансів вижити, ніж батьківська. Тепер не треба було чекати мільйони років, щоб випадково мутувати в потрібному напрямку. Цей рішучий крок у розвитку прискорив зростання нових клітин, сприяв появі все більш і більш великих утворень з дедалі більшою швидкістю, починаючи від м’яких створінь типу черв’яків або медуз. Через шістсот мільйонів років з’явилися тварини з кістковим скелетом або панциром, а ще через 300 мільйонів років перша риба виповзла на берег і навчилася дихати. І все — в результаті обміну генами.
Тепер вступив в дію секс. Як тільки з’являлася нова клітина з більш сильними генами, батьківські клітини повинні були померти. Повинні були з двох причин: перша — нова клітина була краще батьківської, тому потреба в батьківських клітинах ставали непотрібними. Друга — батьків треба було усунути, щоб вони не злучалися з новою кліткою і тим самим не послаблювали її. Смерть означала виживання для нової, більш сильної клітини, яка поділиться своїми генами з наступним поколінням. Тому початковою метою сексу був обмін генами з кимось іншим для отримання нових, більш сильних генів у наступному поколінні дітей. Однак більшу частину історії людина не розумів, що існує зв’язок між сексом і появою дітей на світло. До сих пір існують примітивні племена, де цей зв’язок не встановлений. Де в мозку розташований центр, який відповідає за секс? Ваш центр сексу розташований в гіпоталамусі, який крім цієї функції управляє емоціями, частотою серцебиття і тиском крові.
Гіпоталамус за своїми розмірами дорівнює звичайній вишні і важить 4, 5 грама; у чоловіків він дещо більше, ніж у жінок, «блакитних» чоловіків і транссексуалів. Це та сама область, потрапляючи в яку гормони, зокрема тестостерон, стимулюють бажання займатися сексом. Взявши до уваги той факт, що у чоловіків в 10-20 разів більше тестостерону, ніж у жінок-шин, і гіпоталамус за розміром більше, ми зрозуміємо, чому сексуальний потяг у чоловіків настільки сильне. Ось чому чоловік готовий зайнятися сексом практично в будь-який час в будь-якому місці. Додайте до цього вплив суспільства, протягом багатьох поколінь штовхає чоловіка неодмінно «засіяти своє поле» і засуджує жінку, яка проявляє «зайву» сексуальну активність. Внаслідок цього не дивно, що ставлення до сексу завжди було «яблуком розбрату» між чоловіком і жінкою. Чому чоловіки не можуть впоратися з собою Чоловіче, нестримне і імпульсивна статевий потяг має ясну мету забезпечити продовження людського роду. Як і у більшості самців ссавців в процесі еволюції, сексуальний потяг знайшло кілька важливих для досягнення цієї мети елементів. Перше — сексуальний потяг має бути цілеспрямованим і пріоритетним перед іншими прагненнями.
Цим забезпечується проведення статевого акту при будь-яких обставинах, навіть в присутності потенційної загрози від ворога, і в будь-якому місці, де тільки випала така можливість. Крім того, насіння своє треба було розкидати якомога ширше і так часто, як вийде. За даними Інституту Кінсі, США, світового лідера сексуальних досліджень, без соціальних обмежень майже всі чоловіки виявилися б полігамними, як це і було в 80% з усіх людських спільнот в процесі історії. З настанням століття моногамного шлюбу біологічне потяг чоловіка стало постійним джерелом хаосу для пар, які намагаються побудувати ідеальні відносини. Цей потяг є причина номер один для більшості проблем сучасних відносин між чоловіком і жінкою. Чому жінка вірна чоловікові Жіночий гіпоталамус за розміром менше чоловічого, і до нього надходить менша кількість тестостерону, що активізує діяльність. Ось чому жінки в загальному випадку мають значно меншу сексуальний потяг, ніж чоловіки, і не настільки агресивні. Чому ж природа не створила жінок німфоманками, щоб забезпечити продовження роду? Відповідь полягає в тривалому періоді часу, що вимагається для виношування дитини та догляду за ним до віку самостійного виживання.
У таких видів тварин, як кролик, наприклад, період виношування триває шість тижнів, і новонароджений може самостійно прогодуватися, втекти від ворога і сховатися вже через два тижні. Папаше-кролику не потрібно захищати або годувати його. Новонароджений слоненя або оленятко можуть бігти разом зі стадом практично відразу, як тільки з’явилися на світло. Навіть наш двоюрідний брат — шимпанзе — виживе, якщо залишиться сиротою в шість місяців. У жінки період виношування триває дев’ять місяців, причому значну частину цього періоду фізично вона обмежено дієздатна, а доведення дитини до віку, коли він може в принципі вижити сам, займає не менше п’яти років. З цієї причини жінка ретельно аналізує, чи може потенційний батько забезпечити їжу, дах і захист від ворогів. Жіночий мозок запрограмований на пошук такого батька, який буде прив’язаний до неї досить довго, щоб забезпечити благополучний розвиток її дітей.
З цієї причини жінка шукає довготривалого партнера. Чоловік як газова, а жінка як електрична плита Сексуальний потяг чоловіка можна уподібнити газовій плиті: вогонь в ній спалахує миттєво і відразу на повну потужність. Настільки ж швидко він і гасне, вимкнений, коли їжа приготовлена. Сексуальний потяг жінки порівняно з електричною плитою: вона повільно розігрівається до граничних температур і набагато довше газової плити остигає. Далі наводиться графік, на якому показано зміна сили сексуального потягу середніх чоловіки і жінки протягом життя. На ньому не відображено посилення або ослаблення сексуального потягу в залежності від побічних обставин, таких, як вплив навколишнього середовища, смерть близьких, хвороби, народження дитини, періоди романтичних залицянь, час виходу у відставку і тому подібні фактори.
Щоб наочно продемонструвати вам відмінності в сексуальному потязі чоловіків і жінок, ми спростили графік. Рівень тестостерону у чоловіка з віком повільно знижується, і відповідно повільно знижується його сексуальний потяг. У середньої жінки сексуальний потяг поступово підвищується таким чином, що його пік припадає на 36-38 років, що пояснює синдром «тяги до хлопчиків для розваг», властивий жінкам в зрілому віці. У молодих людей рівень виконання відповідає очікуванням таких жінок. Сексуальна сила чоловіка у віці 19 років відповідає силі сексуального потягу жінки у віці близько тридцяти років. Графік свідчить також про те, що сексуальний потяг чоловіка сорока років відповідає сексуальному потягу жінки у віці відразу після двадцяти: цим можна пояснити поєднання: чоловік віком і молода жінка. Коли ми говоримо про пік сексуального потягу чоловіка, який припадає на 19 років, а потім падає, ми маємо на увазі фізичний рівень сексуального виконання. Прагнення до сексу зазвичай залишається у чоловіка протягом усього життя, що означає наявність гострої зацікавленості як в сімдесят, так і в тридцять років, але сила при цьому різна.
Жінка зазвичай гостро зацікавлена ​​в сексуальних відносинах до двадцяти років (з-за любові), але бажання займатися власне сексом у неї невелика. Такий же інтерес може спостерігатися у неї і до тридцяти років, але бажання статевого контакту стає набагато сильніше. Чому ми сперечаємося про секс Пам’ятайте, що ми розповідаємо вам про сексуальний потяг чоловіків і жінок як типовому для цих груп. Індивідуальне сексуальний потяг може змінюватися в залежності від особистості, але в цьому розділі ми обговорюємо статевий потяг, типове для більшості. Окрема жінка може володіти сильним сексуальним потягом, а окремий чоловік — слабким, але це — відхилення, які не відображають загальної ситуації. У загальному випадку чоловіка відрізняє сильний сексуальний потяг, а у більшості жінок воно слабкіше. Дослідження Інституту Кінсі показали, що 37% чоловіків думають про секс кожні 30 хвилин. Тільки 11% жінок думають про нього так само часто. У чоловіка безперервно надходить в кров велику кількість тестостерону підтримує сильний потяг, ось чому, коли справа доходить до сексу, він завжди готовий. Затінене місце на графіку 9 відповідає тим віковим співвідношенням, для яких характерне найбільшу кількість суперечок або розбіжностей з питань занять сексом. Майже до сорока років жінка скаржиться, що чоловік постійно тисне на неї, змушуючи займатися сексом, і ці розбіжності викликають відчуження по обидва боки. Вона часто звинувачує його в тому, що він «використовує» її.
Тільки в кінці своїх тридцятих років сексуальний потяг жінки порівнюється з чоловічим і часто перевершує його. Цей потяг є той спосіб, яким природа спонукає жінку використати останній шанс народити дитину, перш ніж настане клімакс. Чоловік сорока років часто буває вельми здивований такою зміною ролей. Його сексуальний потяг може виявитися слабшим, ніж у жінки в тому ж віці, а самовпевненість сильніше. Багато чоловіків починають скаржитися, що змушені діяти за наказом, а не бажанням. Тепер, так би мовити, наступальні дії веде інша сторона. Ми рекомендуємо вам прочитати книги «Хороша любов, хороший секс» доктора Розі Кінг і «Марс і Венера в спальні» доктора Джона Грея. І в тій, і в іншій книзі містяться поради, які повинні бути стратегія і тактика, щоб згладити відмінності в чоловічому і жіночому рівнях сексуального потягу. Більшість пар не усвідомлюють об’єктивності цих відмінностей, і кожен очікує, що партнер розуміє, в чому він потребує, хоча природою цього не передбачено.
У чоловіків і у жінок різна сила збудження, і більшість пар тягне один до одного з різною силою в різний час тижні, місяці і роки. Звичайно, зараз модно говорити, що сучасні чоловік і жінка в однаковій мірі зацікавлені в сексі, або стверджувати, що в нормальній парі партнери ідеально підходять один одному, але в реальному житті так не буває. Незважаючи на оспіване поетами почуття, незважаючи на романтичні уявлення про кохання, сексуальний потяг є результат впливу хімічних речовин на головний мозок. Тестостерон ось головний гормон, який викликає в нас почуття сексуального потягу, і, як уже говорилося в главі 7, любов являє собою комбінацію хімічних і електричних реакцій. Ті, хто думає, що любов зароджується в розумі, частково мають рацію. Для жінки психологічні чинники, такі як довіра, близькість і загальне благополуччя, дають в поєднанні той фон, з появою якого мозок починає виробляти набір гормонів. У чоловіків цей набір впорскується в кров в будь-який час, в будь-якому місці.
Сексуальний потяг і стрес Сильний вплив на сексуальний потяг жінки надають події її життя. Якщо їй загрожує звільнення, якщо робота поглинає її цілком, вдвічі зросли платежі по кредитах за будинок, діти хворіють, вона промокла під дощем, пропала собака, то про секс не може бути й мови. Вона може думати тільки про те, щоб дістатися до ліжка і лягти спати. Якщо ж те ж саме трапиться з чоловіком, то йому потрібен секс замість таблетки снодійного, щоб розрядити накопичилася за цілий день напругу. Таким чином, день закінчився, і він їй пропонує, вона у відповідь називає його бездушним варваром, він її — фригидной особливої ​​і відправляється спати на кушетку.
Знайома ситуація? Цікаво, що, коли чоловіків питають про те, які їхні взаємини з партнеркою, вони розповідають про них в термінах того дня, коли було поставлено питання: наприклад, погладила вона сорочку, приготувала чи сніданок, помасажувати йому голову. Жінка в подібних обставинах починає розповідати про період: чи був він уважний останні кілька місяців, чи допомагав по дому і як часто з нею спілкувався. Більшість чоловіків наслідків цієї відмінності у відповідях не розуміють. Цілий день він поводився як справжній джентльмен, а вона відмовляє йому в сексі і все тому, що він дозволив собі два тижні тому відверто висловитися про її матері.
Скільки ж разів в житті ми займаємося сексом? Обстеження пар, проведене в Австралії в 1997-98 роках, дозволило встановити середню частоту занять сексом у цих пар. Ті, хто брав участь в обстеженні, були відібрані за принципом випадковості, опитування проводилося анонімно, і тому відповіді були швидше за все правдиві. Не забувайте, показники середні. Буває, і в 65 років сексом займаються до шести разів на тиждень, а бувають двадцятирічні, ще ніколи цього не пробували, але це швидше виняток, ніж правило. Цікаво відзначити, що за заявою 81% пар вони були щасливі в своєму сексуальному житті. Повинно бути, багато треба було умовлянь і переговорів, щоб цього щастя не завадило надмірне сексуальний потяг чоловіків. У західних країнах відсоток задоволених сексуальною стороною шлюбу зазвичай не перевищує 60%. В одному з американських досліджень було встановлено, що всі білі чоловіки мають приблизно однакову кількість статевих зносин. Латинські жінки вступають у статевий контакт частіше, ніж негритянки або білі жінки (у них приблизно рівна кількість зносин). У негритянок ймовірність досягти оргазму при зустрічі з чоловіком на 50% більше, ніж у білої жінки.
Азіати, як було з’ясовано, мають найменшу кількість зносин, що відповідає їх найнижчого рівня тестостерону. Секс і розум В американському демографічному журналі були опубліковані матеріали групи вчених, які обстежили в 1997 році 10 000 дорослих і знайшли, що між розумом і статевим потягом є певний зв’язок: чим розумніші ви, тим менше вам хочеться сексу, і тим менше ви його маєте . Інтелектуали, за плечима яких крім вищої освіти ще й аспірантура, мали 52 зносини в рік порівняно з 61 зносинами у людей з вищою освітою, але без аспірантури, а у покидають школу без іспитів середня частота була 59. Чоловіки, що працюють від 9 до 5, мали 48 зносин в рік, в той час як у чоловіків з 60-годинним робочим тижнем цей показник досяг 82: ймовірно, підвищений рівень тестостерону в крові змушує чоловіка і працювати, і прагнути до сексу. Шанувальники джазу мають секс на 34% частіше, ніж прихильники поп-музики, і найменша кількість зносин відзначено у любителів класичної музики. У чоловіка тестостерон впорскується в кров п’ятьма або сімома хвилями на добу, причому найвища хвиля йде при сході сонця — приблизно вдвічі вища, ніж будь-яка інша в цю добу — хвиля тестостерону перед виходом на полювання. Увечері, коли чоловік видивляється в вогонь, рівень тестостерону у нього на 30% нижче.
Глава 10 Шлюб, любов і романтика

Освіта пар, тобто зв’язок «один чоловік — одна жінка», було основною концепцією життя людей про- тягом довгого часу. Зазвичай виникав та- кою порядок відносин, при якому чоловік-чину містив свою улюблену жінку і, якщо міг прогодувати, ще кілька, час від часу вступаючи в разову зв’язок на стороні. Сучасний шлюб є ​​породженням християнських ідеалів, і мета його очевидна: завербувати собі прихильників. Якщо двох дорослих умовили підкоритися набору правил, що вимагають покори Богові, то потомство, що з’являється в шлюбі, авто- магічно вступить в лоно релігії батьків. Якщо де-небудь будь-яка діяльність людини обставляється ретельно розробленими ритуалами і урочистими клятвами, то така діяльність зазвичай суперечить в чомусь нашої біологічної природи. Ритуал покликаний змусити нас робити те, чого природно ми б робити не стали.
Хвилястих папуг не потрібна урочиста церемонія, щоб вступити в моногамний шлюб — це їхня природна біологічний стан. Наполягати, щоб полігамна тварина, наприклад баран, обмежилася однією вівцею, в рівній мірі смішно. Цим ми не хочемо сказати, що шлюб в сучасному суспільстві не повинен мати місце. Ми, автори, одружені, але важливо розуміння історії шлюбу і його зв’язку з нашою біологічною природою. Отже, які ж переваги шлюбу для чоловіка? З точки зору біологічної природи — ніяких. Чоловік подібний півню, який прагне розсіяти своє генетичне насіння так широко і розсіювати його так часто, як тільки можливо. Разом з тим чоловік все ще одружується, розлучається, потім знову одружується або підтримує псевдосупружескіе відносини. Таким чином, суспільство демонструє чудову здатність обмежити біологічно хтивого чоловіка.
Коли чоловіка питають: «Що вам приносить шлюб?», Більшість зазвичай починає незрозуміло мимрити щось про теплом безпечному притулку, про приготовану для нього їжу, про випрасуваних сорочках. В основі цих міркувань лежить бажання отримати щось середнє між своєю ма-терью і особистої прислугою. Психоаналітик Зігмунд Фрейд стверджував, що такі чоловік-чини, ймовірно, шукають в шлюбі відносин з дружиною типу мати-син. Тільки 22% чоловік-чин згадали, що дружина їм кращий друг. Кращим другом більшості чоловіків звичайні-но буває інший чоловік, оскільки вони краще розуміють розумові процеси один одного. Коли жінок запитали: «Хто вам кращий друг?» 86% відповіли: інша жінка, іншими словами, хтось з таким же пристроєм мозку. Коли чоловіки збираються одружитися, багато уявляють, що це початок нескінченної низки сексуальних послуг на першу вимогу, проте такі очікування ніколи не обговорюються до шлюбу, але ж жінка уявляє собі заміжжя зовсім по-іно-му. Разом з тим опитування свідчать, що у одруженого чоловіка статевих зносин більше, ніж у самотньої, причому одружений чоловік у віці 25-50 років займається сексом в середньому 3 рази в тиждень, але тільки 50% одиноких настільки ж часто отримують можливість мати справу з жінкою . Середній показник для самотнього чоловіка — один раз в тиждень. У 1997 році в Австралії 21% одиноких чоловіків не займалися сексом жодного разу в рік опитування, у одружених такі чоловіки становили 3%. Як ми вже згадували, секс приносить здоров’я. Неодружені або овдовілі чоловіки вмирають передчасно набагато частіше, ніж одружені. Чому жінкам потрібна моногамія Хоча шлюб в західних країнах перетворився з точки зору закону в беззубого тигра, більшість жінок прагне пов’язати себе офіційними подружніми стосунками, і 91% всіх людей перебувають у шлюбі.
Причиною такого становища є бажання жінки продемонструвати всьому світу, що чоловік вважає її «особливою» і має намір в парі з нею дотримуватися моногамних відносин. Відчуття, що вона «особлива», має великий вплив на хімічні реакції в мозку жінки. Підтвердженням тому служать дані досліджень, які показали, що частота досягнення жінкою оргазму в чотири-п’ять разів вище в подружньому ліжку і в два-три рази вище в разі моногамного шлюбу. У старшого покоління зараз виникло відчуття, що молоді вважають шлюб застарілим інститутом. Обстеження 1998 року, проведене серед 2344 студентів і студенток коледжів — порівну і тих, і інших — у віці 18-23 роки, показало, що це не так. На питання про бажання вступити в шлюб 84% дівчат і 70% юнаків відповіли, що вони з часом обов’язково вийдуть заміж або одружуються.
Тільки п’ять відсотків юнаків і два відсотки дівчат вважали інститут шлюбу застарілим. Дружбу вважали важливішою, ніж сексуальні відносини, 92% представників і того, і іншого статі. Коли було поставлено питання про перспективу залишатися дружиною або чоловіком однієї людини протягом усього життя, 86% дівчат і 79% юнаків поставилися до цього позитивно. Тільки 35% пар відчували, що відносини між юнаками та дівчатами в даний час стали краще, ніж ті, які були у покоління їх батьків. Вірність зайняла дуже високе місце в списку пріоритетів у дівчат: 44% тих, кому ще не виповнилося 30 років, заявили, що розірвуть відносини, дізнавшись, що чоловік зраджує. У жінок понад 30 цей показник знизився до 32%. Ще менше виявилася ця цифра для жінок понад сорока років: 28%, а понад 60 — впала до 11%. Це означає: чим молодша жінка, тим жорсткішою вона буде по відношенню до гуляє на сторону чоловікові, тим важливіше для неї вірність, тим вище моногамія стоїть в її системі цінностей. Такий підхід для чоловіка не зрозумілий. Більшість з них щиро вважає, що випадковий зв’язок на взаємини не вплине: мозок чоловіка легко відокремлює секс від любові.
Але для жінки любов і секс тісно переплетені. Сексуальний зв’язок з іншою жінкою може розглядатися нею як найбільшого можливого зрадництва, що і служить причиною розриву. Чому чоловіки неохоче беруть на себе шлюбне зобов’язання Чоловік, давно одружений, завжди потай стурбований тим, що самотній чоловік має більше сексу і більше задоволень. Він уявляє собі захоплюючі оргії, вільний секс без жодних зобов’язань і сауну, повну оголених супермоделей. Він боїться, що можливості пропливають повз нього, а він залишається ні з чим. І ніякого значення не має той факт, що в ту пору, коли він був самотнім, таких можливостей у нього ніколи не було. Він забуває про вечори, проведені на самоті перед банкою нерозігрітих консервів, про принизливі відмови жінок, які відкрито нехтували їм перед обличчям друзів на вечірці, про довгі періоди повного сексуального утримання. Його постійно турбує думка, що шлюбне зобов’язання означає упущені можливості. Де ж в мозку гніздиться любов Американська вчена, доктор антропології Хелен Фішер з Рутческого університету, штат Нью-Джерсі, провела оригінальне дослідження з використанням методики сканування мозку, щоб визначити, які області мозку відповідають за любов. Хоча в цій роботі отримані тільки попередні результати, вона визначила місце трьох типів емоцій в мозку: жадання, пристрасного захоплення і прихильності. Кожній емоції відповідали свої специфічні хімічні реакції, які активізували мозок, коли його власника привертав хтось. З біологічної точки зору ці три компонента любові забезпечують практичне здійснювала тичних життєво важливою репродуктивної функції.
Як тільки зачаття відбулося, система дезактивируется і любовний процес зупиняється. Першу стадію, жадання, яка пов’язана з фізичним потягом і протікає без слів, ми вже обговорювали. Фішер пише: «Пристрасне захоплення являє собою стадію, на якій інша особистість не покидає вашої голови і ви не можете від неї позбавитися. Ваш мозок зосереджений на позитивних якостях коханої людини і ігнорує всі негативні». Стадія пристрасного потягу являє собою спробу мозку встановити зв’язок з потенційним партнером, і є емоція настільки могутня, що може викликати неймовірну ейфорію. Якщо на цій стадії відбувається рішуча, то наслідком може бути неадекватне відчай, за яким, не виключено, буде одержимість, мана. У самих крайніх випадках може статися навіть вбивство. На стадії пристрасного потягу виділяються кілька потужних хімічних речовин, що викликають почуття підйому. Допамін дає відчуття благополуччя, фенілетиламін підвищує рівень збудження, серотонін створює відчуття емоційної стабільності, а норадреналін створює вам враження, що ви можете досягти будь-якої мети. Синдром Дон Жуана властивий людям, які не можуть обходитися без цього чудового коктейлю з гормонів і бажають перебувати в такому стані завжди. Але стадія пристрасного потягу є тимчасовий стан, що триває в середньому від 3 до 12 місяців.
Люди помилково вважають цю стадію власне любов’ю. Однак це всього лише біологічний прийом природи, яка хоче гарантувати, щоб чоловік і жінка залишалися разом достатньо довго для відтворення. На цій стадії коханців підстерігає небезпека: вони вірять, що їх сексуальні потяги ідеально підходять один до одного, але роблять цей Висновок на підставі тільки того факту, що вони займаються сексом, як кролики. Реальні відмінності їх сексуальних потягів виявляються тільки після завершення стадії пристрасного потягу і настання наступної стадії — прихильності. Коли реальне життя візьме гору нарешті над пристрасним потягом, кожен або один з партнерів або відкине іншого, або настане третя стадія прихильності, на якій відбувається побудова зв’язку досить міцною і довгої для спільного вирощування дітей. Фішер припускає, що, з огляду на швидкий розвиток технології сканування мозку, вона зможе, продовживши дослідження, знайти ті ділянки мозку, які відповідають за любов як чоловіки, так і жінки.
Розуміння трьох стадій допоможе вам впоратися зі стадією пристрасного потягу і приготуватися до можливо не настільки приємному розвитку подій. Любов — чому чоловік закохався, а жінка розлюбила? Кажуть, що любов є стан на кшталт божевілля, і це твердження справедливо насамперед для чоловіків. Чоловіки напхані тестостероном по горло, і він штовхає їх в стадію пристрасного потягу любові. Під час цієї стадії чоловіки настільки сильно запалав тестостероном, що не можуть відрізнити верх від низу, право від лева. Реальність, діставшись до них, б’є по ним особливо жорстоко. Жінка, яка була настільки чудова в середині ночі, після сходу сонця здається абсолютно не привабливою, та й не розумної до того ж. У жінки центри емоцій і логіки в мозку пов’язані тісніше, тестостерону в ній трохи менше, і їй легше оцінити, гідного вона вибрала собі партнера. Ось чому в більшості випадків зав’язався роман частіше обривають жінки і чому настільки багато чоловіків не можуть зрозуміти, що трапилося. Жінки операцію розставання проводять м’якше чоловіків, навіть в тому випадку, якщо зневажають чоловіка. У прощальному листі багато хто навіть не забувають сказати, що її любов триватиме вічно. Чому чоловікові важко вимовити «Я люблю тебе» Фраза «Я люблю тебе» завжди дається жінці набагато легше, ніж чоловікові. Завдяки специфічному влаштуванню мозку світ жінки сповнений почуттів, емоцій, спілкування і слів. Жінка знає, що, відчуваючи себе захищеною, бажаною і коханою, причому на стадії прихильності, вона, ймовірно, любить. Чоловік же не надто чітко уявляє собі, що таке любов, і часто плутає жадання і пристрасний потяг з любов’ю.
Він знає, що не може відірвати від неї руки, може бути, це і є любов? Його мозок засліплений тестостероном, у нього постійна ерекція, і він не може тверезо мислити. Часто трапляється так, що пройдуть роки після того, як почався роман, поки чоловік не усвідомлює, що він дійсно любить, причому усвідомлює заднім числом. Жінка відразу розпізнає, що любові немає, і тому часто припиняє відносини першої. Багато чоловіків зовсім не вміють спілкуватися. Їм здається, що, сказавши слово на букву «Л», вони навік зв’яжуть себе зобов’язанням і бережуть це слово для екстраординарного випадку оголеною супермоделі в сауні. Коли чоловік перетинає Рубікон і каже заповітне слово, то йому хочеться розповісти про цю подію всюди, всім і кожному. Однак чоловіки, як правило, не помічають, що частота досягнення оргазму жінкою підвищується після того, як він сказала слово на букву «Л».
Як чоловіки примудряються відокремити любов від сексу Зрада щасливої ​​в шлюбі жінки — річ рідкісна, а одружений, причому щасливо, шукач пригод на стороні — річ звичайна. Більше 90% романів ініціюють чоловіки, і більше 80% романів завершують жінки. Відбувається це тому, що жінка усвідомлює першою: роман більш не несе з собою емоційного зв’язку, але тільки фізичну, і він починає її обтяжувати. Чоловічий мозок, який має здатність відокремити любов від сексу, завдяки тому, що він розділений на окремі ділянки, займає одночасно тільки одна справа. Йому часто вистачає і відмінною, чисто фізичної зв’язку, яка цілком поглинає його увагу. До цих пір неясно, де точно поміщається любов в мозку, але дослідження показали, що у жінки в мозку є ціла мережа з’єднань між центром любові і центром сексу (гіпоталамусом), причому активізувати центр сексу можна тільки після того, як активізований центр любові. У чоловіка, мабуть, таких з’єднань немає, тому для них можливе розділення: любов окремо і секс окремо. Для чоловіка секс є секс, а любов є любов — іноді їм трапляється бувати і разом. Перше питання, яке задає жінка, зловивши чоловіка на зраді: «Ти любиш цю жінку?» Чоловік, який відповідає: «Ні, це чисто фізичне», можливо, говорить правду, тому що він може відокремити секс від любові. Жіночий мозок не може зрозуміти або сприйняти цю відповідь, тому багатьом важко повірити, коли чоловік каже їй, що це нічого не значить. Для жінки секс є любов, любов є секс. Для жіночого мозку образливий не фізичний акт з іншою жінкою, а порушення емоційного контакту, втрата довіри, яку вона відчуває до нього. Якщо жінка змінила і каже, що це нічого не означає, то вона, ймовірно, бреше. Для жінки переступити межу, за якою слідує секс, означає встановити емоційний зв’язок з іншим чоловіком. Коли жінки займаються любов’ю, чоловіки займаються сексом Є старовинний вислів: заняття любов’ю — це те саме, що робить жінка, поки чоловік опановує їй.
Однак те саме, що відбувається, часто є причиною сварки між коханцями. Чоловік називає секс сексом, але жінка на це слово реагує негативно, оскільки, за її визначенням, термін неправильний. Жінка «займається любов’ю», що означає: вона хоче відчувати себе коханою і хоче, щоб у неї виникло відчуття любові, перш ніж почнеться власне секс. Для більшості жінок акт «сексу», позбавлений любові, вигідний тільки для однієї сторони акт, тому що жіночий пристрій мозку не може змиритися з визначенням любові як сексу. Коли чоловік говорить «секс», він має на увазі чисто фізичний акт, що зовсім не означає відсутності любові до тієї жінки, з якою він разом. Коли чоловік хоче «зайнятися коханням», йому все ж хочеться назвати це сексом. Реакція на це слово у жінки може виявитися негативною, але вираз «зайнятися коханням» викликає у багатьох чоловіків відчуття, що він обманює її, оскільки іноді йому хочеться тільки чистого сексу. Якщо чоловік і жінка розуміють, в чому справа, і погоджуються не звертати уваги на термінологію, яка використовується кожним, розбіжностей навколо цього питання не виникає: ще одна причина для сварки ліквідована в зародку.
Чому відмінні партнери виглядають такими привабливими Дослідженнями інституту Кінсі було виявлено, що під час статевих зносин сприйняття жінки чоловіком залежить від глибини внутрішнього почуття до неї. Це означає, що він вище оцінює її фізичну привабливість, якщо любить її, навіть якщо хтось вважає її потворою. Якщо він не особливо в ній зацікавлений, то оцінює її привабливість нижче, ніж, можливо, вона того заслуговує. Коли чоловік закоханий в жінку, розмір її стегон вже не має ніякого значення. З його точки зору, вони — сама досконалість. Ці дані показують, що якщо при першій зустрічі фізична краса грає істотну роль, то при тривалих відносинах найпривабливішою стає тепла прихильність, і це підтверджено дослідженнями, про які згадувалося в розділі «Чого ми шукаємо» глави 9. Однак з привабливістю чоловіки для жінки справа йде по-іншому, що і було показано в досить цікавих дослідженнях, які проводилися в барах, відвідуваних самотніми людьми. Вчені виявили: чим пізніше годину, тим більш привабливою здавалася чоловікові вільна жінка.

Глава 11 До різному майбутньому

Кажуть, що бути чоловіком — це чудово, тому що ви можете пройтися в одних плавках по пляжу в Тунісі і вас не заб’ють камінням до смерті; вам не треба пам’ятати, куди ви поклали ту чи іншу річ, і ви без сорому можете з’їсти банан на очах у робочих. Кажуть, що жінкою бути — чудово, тому що вам можна самій купувати собі одяг, можна покласти ногу на ногу, нічого не поправляючи при цьому, і дати ляпаса чоловікові при всьому чесному народі, причому кожен буде співчувати вам. Чоловіки і жінки — різні особи. Ні гірше, ні краще — різні. Науці це відомо, але політично витримані люди роблять все можливе, щоб спростувати це. На основі дивного переконання, що чоловіки і жінки є одне і те ж, склалося громадську думку, посилено експлуатується політиками, яке вимагає однакового підходу до представників протилежних статей. Чого ж насправді хочуть чоловіки і жінки? Сучасний чоловік мало відрізняється від свого предка і майже не змінився за останні століття. Вісімдесят сім про центів чоловіків заявляють, що найбільш важлива річ в їх житті — робота, і 99% жадають яскравою сексуального життя. На відміну від чоловіків сучасна жінка змінила пріоритети і в цьому відношенні сильно відрізняється від своєї матері і бабусі. Багато жінок вибирають тепер професійну кар’єру, тому що хочуть того, що має чоловік: гроші, престиж, влада. Останні дослідження показують, що жінка, яка робить кар’єру, змушена терпіти і побічні наслідки, від яких раніше страждав тільки чоловік: серцеві захворювання, виразку, стрес і передчасну смерть. Працюючі жінки курять тепер і вживають алкоголь в масштабах, які не мають прецеденту в її історії.
У Великобританії курить одна з трьох працюючих жінок. Сорок чотири відсотки кар’єрних жінок стверджують, що найсильнішим джерелом стресів для них є робота. Обстеження 5000 жінок, яке було проведено Британської приватною компанією страхування здоров’я BUPA і журналом «Топ Санте», показало, що 66% жінок вважають переробку джерелом шкоди для свого здоров’я. Ці жінки вважали за краще б залишатися в ролі домогосподарки або просто байдикувати, якби не гроші. Тільки 19% виявилися зацікавлені власне в кар’єрі. Аналогічне дослідження в Австралії свідчить: тільки 5% жінок у віці від 18 до 65 років поставили на чолі шкали цінностей кар’єру, а решта помістили на цьому місці материнство. У віковій групі 31-39 років материнство стояло на першому місці у 60%, кар’єра — у 2%. У віковій групі 18-30 років материнство вибрали б 31% жінок, а кар’єру — 18%. Вісімдесят відсотків всієї вибірки поставили виховання дітей в традиційній сім’ї на перше місце шкали цінностей, що свідчить про не настільки значному впливі феміністської пропаганди на ставлення жінок до життя, як вважалося раніше. Цінності та пріоритети сучасної жінки залишилися практично такими ж, якими були в минулі століття. Драматично ту обставину, що 93% сучасних жінок вважають життєво важливою для себе фінансову незалежність, 62% прагнуть до більшої влади в політиці, іншими словами, не хочуть залежати від чоловіків.
Відносно особистому житті секс поставили на перше місце скромний один відсоток жінок на відміну від 45%, що помістили туди довіру, і 22%, що вказали повагу. Тільки 22% жінок вважали своє сексуальне життя чудової, а 63% знаходять свого коханця не дуже хорошим. Підіб’ємо підсумок: материнство стоїть на першому місці серед тих речей, які приносять жінці найбільше задоволення. Багато захоплені кар’єрою жінки заявляють, що працюють через гроші, і більшість з них живе у великих містах, де дохід — життєво важлива необхідність. Багатьом здається, що заробляти гроші на їжу, одяг і освіту дітей є завдання більш благородна, ніж виховання їх. Жінки отримують більше задоволення від виконання свого батьківського обов’язку, ніж чоловіки, і, на жаль, багато чоловіків не цінують цього до тих пір, поки не стануть дідусями. Вибір професії Смаки чоловіків по відношенню до професій практично не змінилися: як і раніше у них на першому місці стоять заняття, пов’язані з просторовим мисленням. Кілька зросла кількість чоловіків, які присвятили себе традиційно жіночим професіями, але обстеження показали, що ці чоловіки мають в більшій чи меншій мірі жіночий склад розуму.
Це помічається з першого погляду в таких областях, як перукарське мистецтво та творчі заняття, але не настільки очевидно в викладанні. У жінок, проте, деякі зміни спостерігаються. 84% працюючих в США дружин-шин зайняті в секторі обслуговування і ін-формації. У західному світі від половини до двох третин з усіх нових фірм належить жінкам, і вони займають 40% адміністративних посад. У традиційно чоловічій ієрархії жінці як і раніше треба докласти величезних зусиль, щоб дістатися до самого верху, до того ж, як було сказано, жінки не дуже до цього і прагнуть. У більшості політичних систем налічується не більше 5% жінок-політиків, хоча засоби масової інформації відводять їм близько 50% часу, зайнятого політикою. Якщо ви жінка, яка працює в традиційно чоловічої структурі, для досягнення успіху вам наданий вибір: звільнитися і знайти роботу, де жінок просувають по справедливості; або вести себе подібно до чоловіка. Перед чоловіком все ще відчинені всі двері, і обстеження підтверджують, що жінка, яка вдягається в чоловічому стилі, має більше шансів отримати адміністративну посаду, ніж жінка, одягнена в жіночому стилі — навіть в тому випадку, якщо модельєр, у якого вона одягається, чоловік. Чоловіки, які проводять співбесіди при прийомі на роботу, воліють вибрати того кандидата, від якого не пахне парфумами.
Фемінізація бізнесу чоловічий характер і стиль поведінки потрібні для того, щоб дістатися до верху, але залишитися нагорі в даний час все більшою мірою можна тільки за допомогою суто жіночих якостей. Традиційно склалося так, що більшість організацій управляється чоловічий ієрархією під керівництвом домінуючого чоловіки-лідера, чиє кредо «Йди за мною — чи звільняйся!» Такі організації в наш час швидко стають раритетами, як і шкільний «крутий» хлопець, який завжди був нагорі в ті часи, коли сила була вище розуму — зараз і тих, і інших зневажають. Будь-яка людина, що зібрався дістатися до самого верху, повинен розуміти чоловічі цінності, але жіночі якості потрібні набагато більшою мірою, щоб показати свою роботу ефективно, гармонійно і, отже, успішно. На вищих посадах опора на чоловічі цінності веде до боротьби всередині організації. Окремі особистості хочуть продовжувати діяти самостійно, коли досягнення згоди неможливо.
Ініціативні, які спираються на інтуїцію роботяги в боротьбі за вищі пости не беруть участь і виглядають і є найбільш цінними працівниками незалежно від того, чи заохочує прийнята стратегія розвитку організації подальше її зростання і розвиток чи ні. З іншого боку, жіночі якості сприяють колективній роботі, співпраці і внутрішньої залежності всього колективу, що набагато краще відповідає стратегічній силі організації. Сказане не означає, що чоловік повинен бути жіночним або жінка чоловікоподібною, але жінки і чоловіки повинні розуміти один одного. Якості, що традиційно вважаються чоловічими і жіночими, в рівній мірі сприяють кар’єрі на тому чи іншому її етапі. Чи є зміст цієї книги політично витриманим? Ми опитали більше 10 000 учасників семінарів в шести країнах, де питання про політичну витриманості стоїть дуже гостро. Ми з’ясували, що 98% чоловіків і 94% жінок відчувають, що концепція політичної витриманості початку пригнічувати їх, пригнічує їх свободу говорити те, що вони думають, без оглядки на цензуру. Політична витриманість щодо статей повинна була протистояти сек- сістскому відношенню, мови, нерівність чоловіків і жінок і надати жінкам рівні можливості.
Передбачається, що жінок пригнічують владні чоловіки, але, як вже стало очевидним, більшість не підтримує політичну витриманість. Так чи допоможе політична витриманість ліквідувати нерівність? Вчені вважають, що немає. Чоловіки і жінки прийшли до свого справжнього стану шляхом еволюції, що тривала мільйони років, і, цілком ймовірно, буде потрібно ще мільйони років, щоб еволюціонувати в істоти, відповідні політично витриманих соціальному середовищі. Найбільша проблема людства полягає в тому, що благородні ідеали і концепції поведінки на мільйони років випереджають генетичну реальність. Наша біологічна природа змінилася незначно Хлопчики хочуть грати з речами, дівчинки — хочуть спілкуватися з людьми. Хлопчики хочуть домінувати, досягти високого становища, а дівчаток більше турбує мораль, взаємини і навколишні люди. Жінки все ще становлять меншість в великому бізнесі і в політиці, але не через те, що їх гноблять чоловіки, а через відсутність інтересу до цих речей. В ізраїльській моделі осередку суспільства, відомої під назвою кібуци, багато років намагалися зжити стереотипи хлопчиків і дівчаток. Дитячий одяг, зачіски, спосіб життя були регламентовані таким чином, щоб кожен виглядав, як безстатеве істота.
Заохочувалися такі заняття для хлопчиків, як гра з ляльками, шиття, в’язання, куховарство і прибирання, для дівчаток футбол, лазіння по деревах і дартс (кидання стрілки в ціль). Основна концепція кібуца — нейтральна в статевих відносинах осередок суспільства, в якій немає жорсткого поділу статей і кожен має рівні можливості і має рівну відповідальність в рамках даної групи людей. Сексистський мову і відповідні фрази типу «хлопчики не плачуть» або «дівчаткам не пристало копатися в бруді» були виключені з ужитку. Кібуци проголосили про досягнення повної взаємозамінності підлог. Що ж вийшло в кінцевому підсумку? Після 90 років існування кибуцев дослідження показали, що хлопчики в кибуцах постійно демонстрували агресивну поведінку і непослух, об’єднувалися в групи, всередині яких йшла боротьба за лідерство, в той час як дівчатка співпрацювали один з одним, уникали конфліктних ситуацій, демонстрували прихильність, заводили друзів і ділилися один з одним секретами. При виборі спеціалізації в школі кожен прагнув до занять, які відповідали орієнтації чоловічого або жіночого розуму: хлопчики вивчали фізику, інженерні науки, займалися спортом, а дівчатка ставали вчительками, радниками, медсестрами і фахівцями по роботі з кадрами. Біологічна природа направляла кожного на шлях, який відповідає специфіці або чоловічого, або жіночого мозку.
Обстеження дітей, яких виховували в такій нейтральній, з точки зору статі, обстановці, показало, що усунення зв’язку мати — дитина не знижує різниці в підходах і перевагах, властивих представникам різних статей, але веде до появи цілого покоління дітей, які почуваються покинутими. Такі діти виростають в неповноцінних дорослих, які страждають від різних комплексів. І на завершення … Незважаючи на приголомшливу різницю в здібностях, підходах та вподобання, між представниками протилежних статей існують відмінні взаємини Дякувати за це слід перш за все жінок, оскільки їм дано необхідне вміння налагодити взаємини і побудувати сім’ю. Вони озброєні здатністю відчувати мотиви і сенс, які приховані в словах і поведінці, і, отже, вміють передбачати результат. Передчуваючи результат, вони роблять попереджувальні дії, щоб ліквідувати саму можливість виникнення проблеми. Завдяки тільки цим фактором світ міг би стати набагато більш спокійним місцем, якби на чолі урядів стояли жінки.
Чоловіча справа — полювати, переслідувати здобич, знаходити зворотну дорогу додому, витріщатися в вогонь і розмножуватися — і все. Їм треба освоювати нові шляхи, щоб вижити в сучасному світі, тобто робити те, що вже зайнялися жінки. Коли чоловік і жінка не можуть усвідомити відмінностей в своїй біологічній природі і вибирають партнера за своєю міркою, взаємини дрейфують до розриву. Більшість стресів, пов’язаних з міжособистісними відносинами представників різних статей, виникають на грунті безпідставної віри в те, що чоловіки і жінки стали тепер однаковими і мають ті ж самі пріоритети, прагнення і бажання. Вперше в історії людства ми виховуємо хлопчиків і дівчаток, застосовуючи однаковий підхід і до тих, і до інших, переконуючи їх, що вони однакові, що кожен має одні й ті ж здібності. Потім вони, вже дорослі, одружуються і виявляють в один прекрасний ранок, що вони абсолютно різні як за формою, так і за змістом. Не дивно, що зараз шлюби і взаємини молодих людей бувають настільки драматичними. Будь-яка концепція, заснована на визнанні ідентичності різних статей, таїть в собі загрозу, оскільки вимагає в схожих обставинах однакової поведінки і чоловіки, і жінки, мозок яких запрограмований по-різному. Іноді важко зрозуміти, чому природа заклала такої очевидної несумісність підлог, але, мабуть, ми здаємося несумісними тільки тому, що навколо нас виникла нова довкілля. Є і хороша сторона в усьому цьому: якщо ви зрозумієте походження відмінностей, то вам не тільки стане легше жити, ви зможете належним чином їх оцінити, використовувати для своєї вигоди і знайдете в них свою принадність. Чоловіки хочуть влади, успіху і сексу.
Жінки хочуть теплих відносин, стабільності і любові. Турбуватися з цього приводу настільки ж безглуздо, як ображатися на небеса за те, що дощ іде. Примирення з тим фактом, що дощ іде, дозволяє вам уникнути неприємної сторони погоди, взявши з собою парасольку чи плащ, і всі — проблема вирішена. Точно так же розуміння можливості виникнення непорозумінь чи конфлікту внаслідок наших відмінностей веде до передбачення і випереджувальним дій, і все — конфлікт розтанув в тумані, що не виникнувши. З кожним днем ​​сканування приносить нові цікаві дані про те, як діє наш мозок, чим пояснюється багато, яке вважалося само собою зрозумілим. Коли дівчинка, яка страждає від анорексії (патологічне огиду до їжі), дивиться на себе в дзеркало, вона здається собі повної або товстої. Те, що вона бачить у дзеркалі, є свого роду спотворенням реальності. Доктор Брайен Ласк з лондонської лікарні на Грейт Ормонд-стріт провів в 1998 році сканування мозку у підлітків, які страждають від анорексії, і виявив, що майже у всіх було знижене кровопостачання тих ділянок мозку, які відповідають за зорові образи. Це лише одна з безлічі досліджень, які в даний час приносять все нові і нові дані про те, що відбувається в мозку, коли спостерігаються певні відхилення.
Триває постійний приплив нових робіт, які підтверджують, що біохімія процесів в матці визначає структуру нашого мозку, а структура мозку визначає наші переваги. Але більшості з нас не потрібно витрачати мільйони доларів на скануючий обладнання, щоб дізнатися факт: чоловіки не слухають, а жінки не вміють читати дорожні карти; обладнання просто допомагає нам пояснити причини очевидного. Написавши цю книгу, ми надали вам інформацію, яка, ймовірно, вам уже була відома на рівні підсвідомості, але ви ніколи не замислювалися, щоб свідомо зрозуміти її. Вражаюче, але зараз, на порозі двадцять першого століття, в наших школах все ще не викладають основ взаємовідносин між чоловіком і жінкою. Ми вважаємо за краще вивчати щурів, які пробираються через лабіринт, або спостерігати за мавпою, що навчилася зворотному сальто для того, щоб заробити банан. Наука просувається вперед повільно і важко, пройдуть роки, перш ніж її відкриття потраплять в систему освіти. Отже, читач, здобувати нові знання доведеться вам самому. Але тільки на основі знань ви зможете побудувати відносини, в рівній мірі щасливі як для чоловіка, так і для жінки.