Монтаж гіпсокартонних конструкцій Львів

Листи гіпсокартону — це унікальний, цікавий та своєрідний будівельний матеріал, який використовують в будівництві не лише для того, щоб приховати нерівності стелі та стін, досить часто його використовують в дизайнерських цілях, під час оформлення інтер’єру. Монтаж гіпсокартонних конструкцій у Львові Ви можетезамовити у наших маййстрів. Для того щоб виготовити конструкції з цього матеріалу зовсім не потрібно мати великий досвід в цій справі чи володіти особливими знаннями — куди важливіше просто уявити кінцевий варіант і покроково його реалізувати.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Тобто монтажа гіпсокартонних конструкцій цілком реально зробити власними руками, не переплачуючи за роботу майстрам! Тим більше, майстри не завжди бачать задуманий Вами варіант так, як бачите його Ви, тому кінцевий результат, виконаний майстрами може трішки не співпадати з тим, який ви собі уявляли. З гіпсокартону можна робити складні конструкції, які можуть включати різноманітні полиці, ніші, багаторівневі стелі, арочні дверні отвори та навіть оформлені міжкімнатні перегородки.

Цікавою особливістю цього матеріалу є його властивість згинатися і утворювати різноманітні конструкції будь-якої форми.

Етапи виготовлення конструкцій з гіпсокартону

Логічним є те, що першочергово необхідно визначити який й ж зовнішній вигляд матиме майбутній виріб. Якщо це має бути арка, то потрібно приблизно визначити необхідну довжину дуги, параметри арочного отвору, радіус вигину.

Якщо це має бути ніша в стіні, то варто визначитися з її місцем розташування та параметрами: глибиною, шириною, висотою, наявністю складних елементів. Першим етапом є ніщо інше, як розрахунки.

На цьому етапі ми прораховуємо абсолютно всі параметри майбутніх конструкцій, щоб потім не виникало нестиковок, тому варто прорахувати параметри полиць і складних стель. Коли перед вашими очима на листку або на екрані монітора з’явиться майбутній вигляд конструкції, яку ви хочете зробити, саме час приступати до реалізації проекту.

Каркас

Найважливішим в будь-якій конструкції елемент — це каркас. Це той самий кістяк, до якого буде кріпитися обшивка. Тому до виготовлення цієї конструкції варто підійти з відповідальністю: використовуйте лише металевий профіль, не варто заощаджувати на матеріалах конструкції, зробіть каркас, який в точності відповідає проекту майбутнього виробу. Якщо Ви плануєте зробити ніші в стіні, то робіть більший відступ від стіни (на глибину ніші), виготовте два елементи, аналогічні тим, які робляться при обробці стін, і з’єднайте їх між собою частинами горизонтальних стоєчних профілів.

За допомогою нехитрих дій конструктивно виділяємо ніші. Такий самий процес проводимо й в тому випадку, коли потрібно зробити дверний проріз у формі арки. У цих випадках використовується спеціальний тип металевого профілю (арочний), який зручно гнеться і дозволяє створювати найнезвичніші фігури.

Обшивка конструкції

Щоб зробити з гіпсокартону ніші, полички і подібні елементи, можна використовувати звичайний гіпсокартон, який використовують для обробки стін. Якщо ж Ви вирішили створити конструкцію, яка має криві лінії та вигини, то для цього вже потрібно використовувати спеціальні листи гіпсокартону, які майже в 2 рази є тоншими від звичайних листів, товщиною 12,5 мм.

Відмінною особливістю даного матеріалу є наявність армуючої скловолоконної оболонки для гіпсового наповнення. Такий лист перед монтажем потрібно змочити, дати йому добре просочитися водою, після чого його потрібно вигнути на заздалегідь підготовленому каркасі. Дочекавшись його висихання, вигнутий лист гіпсокартону можна прикрутити до каркасу.

Якщо радіус вигину арки є досить великим, тоді використовувати спеціальні листи гіпсокартону не обов’язково, можна використати звичайні листи для оббивки стелі, адже їхня товщина починається з 9,5 мм. Цього цілком достатньо, щоб легко зігнути лист і утворити арку. Діяти в цьому випадку потрібно дуже акуратно: поступово, крок за кроком, кріпити елемент до каркасу, повільно вигинаючи його за формою основи. Перевага даної технології — швидкість проведення роботи. Крім усього іншого, спеціальні арочні матеріали — досить дороге задоволення, вартість яких вдвічі перевищує ціни на звичайні стельові листи.

Фінішна обробка

Готові гіпсокартонові конструкції, які ми попередньо обшили, підлягають фінішній обробці. А це означає, що шви між листами і місця їх кріплення до каркасу грунтуються, закладаються шпаклівкою та вирівнюються. Таким чином, найпростіше зробити дверний проріз з гіпсокартону, оформивши його витонченою аркою.

Виготовлення ніш за складністю не відрізняється від робіт по стінах, а для того щоб зробити оригінальну стелю, потрібно для початку навчитися споруджувати звичайну однорівневу стелю з гіпсокартонових листів. Гіпсокартон придатний для використанняв будь-якій кімнаті. Листками гіпсокартону можна приховати усі нерівності поверхні стін та стелі, змонтувавши спеціальний каркас Ви приховаєте труби в ванній кімнаті, закриєте проводку, або навіть зможете зробити «псевдокамін» у своїй вітальні, а найголовніше, що все це Ви можете зробити власними руками. Це унікальний матеріал, який виконує як естетичну, так і практичну функцію. Вироби з ЛГК можуть стати як і доповненням чи продовжуючим елементом декору, так і цілком можуть слугувати повноцінною самостійною одиницею в Вашому інтер’єрі.