Лечебные ванны в домашних условиях

Вода — найвідоміший цілитель у всьому світі. Вона омолоджує, лікує на надає сил. Не дарма все живе складається з води. Напевно тому усі так полюбляють поніжитися у теплій ванні, занурившись під воду насолоджуватися відчуттям легкості та спокою. Лікувальні ванни дуже популярні в усіх санаторіях, призначають їх при найрізноманітніших захворюваннях. Якщо дотримуватися кількох порад, то звичайний прийом ванни можна перетворити на лікувальну процедуру просто у себе вдома.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Якщо дотримуватися кількох порад, то звичайний прийом ванни можна перетворити на лікувальну процедуру просто у себе вдома. Лікувальні ванни мають на організм різноманітний вплив. Залежно від температури води та речовин, які ми додамо в ванну, ми можемо спрямувати лікувальні властивості води в необхідне нам русло.

Є кілька видів лікувальних ванн.

Водні процедури, при яких температура води сягатиме 33 градусів. Такі ванни мають назву «прохолодні». Вони добре знімають втому, тонізують все тіло, підвищують імунітет організму, омолоджують його. Після прохолодних ванн Ви будете почувати себе бадьорими, а шкіра буде гладенькою. Але починати приймати такі ванни слід поступово, організму потрібно звикнути до таких процедур, для цього для кожного наступного прийому ванни знижуйте температуру води. Тривалість такої ванни не повинна перевищувати 2-3 хвилини.
Теплі ванни, температура води яких становить 34 — 36 градусів. Вони допоможуть подолати головні болі та отримати хороший настрій та міцний сон. Тривалість прийому теплої ванни — 20-40 хвилин. Такі ванни можна приймати щодня. Вони корисні для лікування та попередження сечокам’яної хвороби, сприяють виведенню дрібного піску і каменів. При великих каменях, приймати їх не можна, тому що вони можуть застрягти в сечовивідних шляхах.

Є і гарячі лікувальні ванни, але приймати їх можла лише після консультації з лікарем. Температура води гарячих ванн досягає 38-42 градуів. Вони допомагають при болях у суглобах, налагоджують обмін речовин, при захворюваннях органів дихання. Приймати таку ванну можна протягом 5-10 хвилин. При цьому не можна занурювати в воду грудну клітку і плечі, а приймати таку ванну слід натщесерце. Після такої процедури обов’язково потрібно відпочити. Гарячі ванни не можна приймати гарячу ванну людям з завищенним тиском, атеросклерозом судин головного мозку, серцевими захворюваннями.
Контрастні ванни — підвищують імунітет, добре гартують організм. Проводяться вони в такий спосіб: спочатку температура води не повинна перевищувати 38-39 градусів. Потім її швидко підвищують до 40-42 і приймають ванну протягом 5 хвилин. Потім протягом 1 хвилини бажано обливати тіло прохолодною водою і знову прийняти гарячу ванну. Чергувати гарячу ванну з теплою треба 3-4 рази. При хронічних захворюваннях суглобів та підвищеній вазі допоможуть сольові ванни. Для цього в ванну додайте 2-3 кг кухонної або морської солі.

Травяные ванны

Без сумніву найкориснішими та найефективнішими серед усіх відомих трав’яних ванн вважаються хвойні ванни. Приймають їх при неврозах, підвищеній дратівливості та гіпертонії. В приготуванні такої ванни немає нічого складного, в воду потрібно додати порошковий або рідкий екстракт хвої, або приготувати з гілочок хвої відвар та вилити його у ванну з водою.

Також використовують для приготування трав’яних ванн різноманітні лікарські трави. Це і деревій, ромашка, м’ята, шавлія, або ж можна зробити суміш з трав. Після таких ванн не потрібно ополіскуватися. Достатньо промокнути тіло рушником. Ванна з лепехою сприяє загоєнню ран, заспокоює. З березовими бруньками підніме тонус, усуне запальні процеси на шкірі, а так само зволожить її. Звіробій — зміцнює нервову систему, тонізує шкіру, допомагає при перевтомі. Ванна з липою зніме напругу, подарує хороший сон, заспокоїть нервову систему, розслабить, а ялівець або меліса допоможуть при нервовому розладі. Ванни з кори дуба, шавлії та верби білої добре допомагають при надмірної пітливості. При порушенні кровообігу корисні водні процедури з каштаном. Вони підвищують стійкість стінок шкірних капілярів.

Полин гіркий допоможе при в’ялої шкірі, але також і поліпшить кровообіг, надасть тонізуючу дію.
Ванна з вівсом заспокоїть запалену шкіру, усуне свербіж, подразнення і сухість. А лимон у ванній — відбілить шкіру. Всім відомо про мінеральні ванни, які чудово впливають на процеси оздоровлення людського організму. Обмивання в воді відновлювють сили та заряджалють енергією.

Сьогодні все більшої популярності набувають процедури оздоровлення та лікування на курортах водою з природних джерел та мінеральними водами. Таке лікування дає унікальні результати. На відміну від лікарської терапії, за рахунок комплексного впливу на організм, вдається вилікувати навіть хронічні захворювання. Мінеральні ванни застосовуються не тільки для лікування хвороб, але і з метою профілактики. При зануренні в лікувальну ванну на організм людини діють всі фактори, властиві воді.

Лікувальні ванни надають загальний вплив на організм. На її компоненти реагують відразу мільярди нервових закінчень, величезна кількість капілярів і клітин шкіри. Всі вони приймають участь у процесі збудження чутливих центрів, що керують функціями серцево-судинної системи, органів дихання і всіх адаптивних систем. Певна кількість газів проникає при диханні в легені, а звідки потрапляє в кров.

При прийомі лікувальних ванн шкіра накопичує активні компоненти у вигляді іонів, хімічних елементів і сполук. На тілі при цьому утворюється сольова оболонка, яка дозволяє накопиченим мінеральним компонентам впливати на організм протягом декількох днів після закінчення процедур. Лікувальні ванни призначаються лікарем в залежності від характеру захворювання та загального стану організму. Тому легковажне ставлення до лікування ваннами може бути небезпечним.