Купание новорожденного в ванной

Купание новорожденного в ванной- це щоденний процес, який задіює та об’єднує всіх членів сім’ї. Цей процес абсолютно не складний, але для молодих батьків завжди хвилюючий та відповідальний. Щоб перше та всі наступні купання проходили без проблем, молодим батькам потрібно заздалегідь підготувати усе необхідне для цього процесу.

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Перш за все, потрібно визначити час купання. Педіатри наполегливо рекомендують купати немовлят ввечері. На це є вагома причина, адже вечірня ванна допоможе малечі розслабитися і підготує його до сну. Проте не всі діти, а тим більше немовлята, реагують на процес купання з цікавістю та спокійно поводять себе в ванній. Багато дітей значить вередують і відмовляються потім засинати. У такому випадку купати немовля можна вдень або навіть вранці.

Купание в ванной грудничка

Якщо Ви наважились купати грудну дитину у великій ванній, то необхідно дотримуватися одного важливого правила — ванна, в якій Ви будуте купати малюка, завжди повинна бути чистою. Не потрібно намагатися довести ванну до стерильності, достатньо промити ванну за допомогою щітки, соди та гарячої води. Сучасні миючі засоби краще не використовувати.

Більшість молодих подружніх пар турбують питання, які стосуються самого процесу купання — чи потрібно кип’ятити воду для купання, чи варто додавати у воду марганцівку, яку температуру необхідно дотримуватися для купання дитини, скільки купати дитину за часом і т. д. Коротко можна сказати наступне. Кип’ятіння води і купання немовляти з додаванням марганцівки є рекомендаційними, тобто бажаними для застосування. Оскільки до моменту першого купання пупкова ранка вже заживе, особливої необхідності в стерильності і знезараженні води вже не буде. Тому тут можна тільки порадити батькам покладатися на свій розсуд.Те ж саме стосується температури води для купання немовляти. Взагалі вважається, що для грудничка буде комфортною вода в 37 градусів.

Те ж саме стосується температури води для купання немовляти. Взагалі вважається, що для грудничка буде комфортною вода в 37 градусів. Дізнатися температуру можна, вимірявши спеціальним градусником для води. Крім того, ступінь придатності води можна додатково зрозуміти, опустивши в неї ненадовго свій ліктьовий згин. Якщо вам не здалося, що вода гаряча або занадто холодна, значить, температура підходить для купання дитини.

Деякі фахівц пропонують почати купання з 37 градусів, знижуючи температуру води щодня до рівня в 25 градусів. Довівши температуру води до кімнатної, батьки забезпечать своїй дитині всі умови для загартовування. Такий спосіб загартування здорового духу в маленькому тільці не викликає нарікань, але ж далеко не всі немовлята спокійно переносять купання в таплій воді, оскільки їм холодно. У такому випадку можна порадити зробити воду трохи гарячішою, визначивши з кожним наступним купанням найбільш комфортний для дитини варіант. Останнє, але найголовніше, на що варто звернути увагу — це засоби для купання немовляти у ванній. Точніше, їх відсутність. Тому що малюків, як правило, миють без мила і мочалки, додаючи засоби для купання у вигляді гелю або рідкого мила всього один раз на тиждень. Сам процес миття виглядає як ніжне погладжування-масаж малятка у воді, без зусиль, натискань і розтирань.

Для того, щоб після купання не бігати по кімнаті та не шукати памперс або присипку, підготуйте все заздалегіть та покладіть так, щоб все необхідне було поблизу. Що ж може знадобитися при купанні дитини у ванній?

Тонка пелюшка, яка стане в нагоді для привчання грудничка до води, тим більше до великої ванни.
Загорнуте в пелюшку немовля опускають у ванну, поступово поливаючи з долоні тільце і розгортаючи шари тканини.

Пластмасова гірка для купання, гамак для купання — пристрій, що допомагає батькам спокійно купати новонародженого у великій ванні.
Це увігнута ємність, яка кріпиться на дно ванни.
При купанні малюка кладуть на так звану гірку, звільняючи тим самим руки батьків.

Коло для купання немовлят, яке кріпиться на шийці малюка, незручний засіб. Оскільки дитина звикає до того, що без проблем тримається на воді, а якщо зняти коло з малюка і продовжити миття — дитина відчує себе невпевнено та може злякатися. Більше підходить для навчання плаванню і в цілому доставляє масу задоволення — шапочка для купання. Буває різних модифікацій, одягається на голівку. Дозволяє батькам спокійно мити дитину, паралельно розважаючи його плаванням.

Купание ребенка в ванной

Купання у ванній дитини, яка вже може сидіти, має сої особливості та трохи відрізняється від купання немовлят. Якщо ваша дитина дуже активна, то Вам може знадобитися спеціальний нековзний килимок або дитяче сидіння для купання. Дуже зручний та актуальний засіб для енергійних дітлахів, які навіть в ванній не можуть сидіти на місці.

Зацікавлювати непосидючих дітлахів можна спеціальними іграшками для ванни. Починаючи з 3-4 місяців, можна буде використовувати для купання м’яку натуральну рукавичку або губку. Дітям такого віку в вану можна додавати різноманітні масла для купання, або готувати корисну хвойну ванну. Процедура купання новонароджених дітей у великій ванні передбачає таку просту схему: вибрали час для купання-почистили до цього моменту ванну-набрали воду потрібної температури-роздягли малюка-опустили у воду-обполоскали личко і голівку-промили пахову зону, промежину і складочки-облили водою з душу-вийняли малюка з води, загорнули в рушник. Весь процес займає від 10 до 15 хвилин.

А щоб миття було не просто гігієнічною процедурою, купатися слід в гарному настрої, з пісеньками, та теплими посмішками мами і татуся.