Когда можно принимать ванну после кесарева сечения

Післяпологовий період, як відомо, є найскладнішим випробуванням для жінки. Триває він в середньому від 6 до 8 тижнів, це той час, який потрібно організму, щоб повернутися в нормальний стан. Ускладнюється цей період тим, що жінка, що перенесла величезний стрес під час пологів, схильна різного роду інфекцій, які вона може випадково перенести малюкові. Боротися з ними нам допоможе чистота і догляд за собою!

реставрація ванн Львів

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

реставрація ванн Рівне

Період реабілітації після пологів зобов’язує жінку дотримуватися особливих правил. Ретельнішого догляду в особистій гігієні потребує жінка, якій проводили кесерів розтин. Кесарів розтин є не зовсім природним процесом народження дитини, тому перелік таких правил обережності при особистій гігієні значно довший, а застережень трохи більше. Лікарі пов’язують це з тим, що організм жінки і ослаблений виношуванням дитини, він переносить серйозну порожнинну операцію, під час якої стають пошкодженими кілька шарів тканини і матка.

Тому після кесаревого розтину необхідно дотримуватися таких правил, як і після більшості операцій: не піднімати тяжкості, не займатися силовими видами спорту і дотримуватися легкої дієти. Крім усього іншого, необхідно дотримуватися і правила, що стосуються обережності під час процедур особистої гігієни.

Виписавшись з пологового будинку, багато жінок не знають, як правильно доглянути за своїм тілом після кесаревого розтину в цілях гігієни, аби не зашкодити власному здоров’ю. Як стверджують фахівці, кожен випадок індивідуальний.

Але є певний перелік правил, які є обов’язковими для всіх, а дотримуючись їх, можна убезпечити своє здоров’я від небажаних наслідків. Багатьох жінок найчастіше цікавить, коли ж можна буде приймати довгоочікуванну ванну після операції, яка іноді так допомагає розслабитися та зняти напругу. Як стверджують лікарі-гінекологи, приймати ванну незалежно від виду пологів можна тільки після того, як припиняться післяпологові виділення.

Пов’язано це з тим, що існує певний ризик зараження від води у ванній. Оскільки статеві органи в цей час занадто сприйнятливі до інфекції, цього ризику варто уникати. У перші кілька днів після виконаного кесаревого розтину небажано мочити шов, тому що це може привести до поганих наслідків, таких як погане загоювання швів,гнійні виділення зі швів. Гігієнічні процедури в такому випадку полягають в обтиранні верхньої частини тіла.

Нижню половину можна піддавати водним процедурам, але дуже акуратно, щоб бризки не потрапляли в область шва. До цього його можна протирати антисептичними препаратами, призначеними лікарем. Приймання ванн лікарі рекомендують проводити лише після припинення пологових виділень, повного загоєння швів та цілковитого оновлення організму. Мінімальний період відновлення в середньому триває два місяці. Але і надалі не потрібно зловживати цією процедурою. Деяким породіллям лікарі рекомендують сидіти у ванній відразу після пологів, але кілька разів на день протягом п’ятнадцяти хвилин для загоєння швів. Це стосується тих випадків, коли шви несерйозні, оскільки зі швами сидіти не можна. Якщо Ваш гінеколог нічого не сказав з цього приводу, то краще запитайти у нього дозволу дозволу, а не займатися самолікуванням. Коли Ви впевнилися, що прийняття ванни вам ніяк не зашкодить, проконсультувавшись з лікарем, і збираєтеся відвідати улюблену кімнату, тоді потрібно дотримуватися певних правил. Процедура приймання ванни не повинна перевищувати 20 хв, а температура води повинна коливатися в середньому від 37 до 40 градусів.

Перш ніж приймати ванну, потрібно ретельно її вимити. Також можна використовувати лікарські трави, які сприятимуть швидшому загоєнню ран та швів і допоможуть розслаби-тися.

Когда можно мыться после кесарева сечения

Митися в ванній з використанням засобів для гігієни можна теж не відразу, а лише на 10-12 день після пологів. Але якщо у Вас є певні ускладнення після операції, або шов довго не загоюється, то прийом ванни краще відкласти ще. Якщо ж все добре, то для миття Ви можете використовувати мило і гелі для душу, які мають пом’якшувальну дію.

Використовувати для миття краще ті засоби, якими Ви вже користувалися до пологів, щоб бути впевненими, що вони не викличуть у Вас алергічну реакцію або подразнення. Миючі засоби слід ретельно змивати, так як при контакті зі шкірою малюка деякі їхні компоненти можуть викликати її подразнення. Важливо дотримуватися особистої гігієни і в перші дні після пологів, коли приймати ванни ще не можна. Перший тиждень після пологів варто підмиватися вранці і ввечері перед сном, та після кожного відвідування туалету. Робити це необхідно тому, що ранки та мікротріщини родових шляхів ще не загоїлися, тому є ризик занення інфекції з прямої кишки в піхву. Руки обов’язково потрібно мити до і після підмивання. Ви обов’язково повинні мати індивідуальні рушник для інтимної гігієни, для рук і для молочних залоз.