ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ

Коли мова заходить про продукцію, що сприяє схудненню, практично неможливо визначити, які з представлених на ринку засобів дійсно ефективні і безпечні. Чудо-таблетки, модні дієти, ліпосакція, шлункове шунтування — до чого тільки не вдаються люди, які прагнуть схуднути, не зважаючи на можливу шкоду для здоров’я в цілому.

Реставрація ванн Івано-Франківськ

Реставрація ванн Тернопіль

Але ж худнути можна природним шляхом — важливо їсти свіжі і сирі продукти, такі як фрукти, овочі, ягоди і знижувати споживання оброблених — білого цукру, білого борошна, консервованих продуктів.

Але є й інші аспекти функціонування людського тіла, на які можна вплинути природним чином з метою зниження ваги — наприклад, дихання.

З тих самих пір, як людство стало практикувати йогу 5 з гаком тисяч років тому, люди дуже добре розуміли силу впливу різних технік дихання: заспокоєння свідомості, розслаблення тіла, підвищення працездатності і витривалості організму і навіть поліпшення якості сексуального життя! Однак у наш час лише мала частина людей пам’ятає про дихання поза занять з йоги. Навіть незважаючи на те, що різноманітні дослідження вже довели, що неглибоке, здавлене дихання провокує надлишковий стрес для організму, послаблює імунну систему і сигналізує нашому тілу про необхідність робити запаси жиру.

Глибоке дихання, в свою чергу, може розслабити ваше тіло, допомогти позбутися від стресу, стимулювати роботу імунної системи і дати команду тілу прискорити метаболізм і спалювати жир швидше й інтенсивніше. Вчителі з йоги завжди знали, що учні, які регулярно займаються йогою і не нехтують техніками глибокого дихання, часто починають худнути і стають дуже стрункими.

Вам коли-небудь доводилося бачити вчителів йоги? Зазвичай завдяки звичці до правильного дихання вони не мають на тілі ні краплі зайвого жиру. Коли ви робите дихальні вправи, наприклад, в йозі на порожній шлунок, ваша м’язова тканина і печінка можуть вичерпати запас глікогенів. Оскільки м’язам для продовження роботи потрібне паливо, ваша підшлункова залоза почне виробляти глюкагон, який посилає жировим клітинам сигнал позбавлятися від запасів жиру, а тіло буде використовувати його як джерело палива.

Тому коли ви почнете регулярно робити дихальні вправи, тим більше в поєднанні з руховою активністю на кшталт йоги, ваше тіло почне природним чином «віддавати» надлишки жиру і розщеплювати його. Крім того, вчителям йоги завжди було відомо, що глибоке дихання стимулює травлення і допомагає тілу позбавлятися від відходів власної життєдіяльності.

Однією з ключових проблем у людей з надмірною вагою є якраз повільне травлення і утримання в організмі токсинів, відходів і зайвої рідини. Вже одним стимулюванням травлення і виведення цих відходів можна допомогти організму позбавитися від зайвої ваги.

Ще одним важливим способом впливу глибоких дихальних вправ на схуднення є реакція розслаблення. Поки ваше тіло знаходиться в стані стресу, мозок посилає команду виробляти кортизол, гормон, який відповідає за стресову реакцію виду «боротьба або втеча».

Відомо, що разом з виробленням кортизолу відбувається і викид інсуліну, який провокує організм на накопичення надлишків жиру і змушує нас бажати солодкої їжі (джерела вуглеводів). Якщо змусити себе дихати глибоко, ми зможемо розслабити своє тіло, позбутися стресу і розірвати порочне кортизольно-інсулінове коло, що породжує накопичення жиру.

Щоб робити дихальні вправи, не обов’язково записуватися на йогу. Цим можна зайнятися вдома, хоч зараз! Головне — концентрація на диханні: робіть 1 вдих протягом 5-10 секунд, затримайте дихання на 2-5 секунд, і видихайте протягом 5-10 секунд. Ця вправа призведе вас в відмінний стан глибокого дихання. У кожної людини воно буде відрізнятися, тому пробуйте, щоб визначити, що спрацює в вашому випадку.

У глибокому диханні важливо, щоб при вході повітря першим надувався живіт, потім нижні відділи легень і в останню чергу верхні відділи. Це дозволить повітрю проникнути в глибину ваших легенів і максимально наситити ваше тіло киснем. Приступивши до виконання дихальних вправ, робіть їх на протязі не менше 5 хвилин.

Просто глибоко подихати протягом 30-60 секунд — теж добре, але для виключення реакції на стрес і повного розслаблення цього недостатньо.