Бетонні роботи Львів

В процесі будівництва будь-яких споруд чи будівель потрібно виконати чималий об’єм роботи. При цьому деяка робота вимагає великої затрати часу на виробництво, і навіть не стільки на саму роботу, скільки на технологічні перерви.

Одним з видів робіт, які потребоють великої кількості часу саме в зв’язку з особливою технологією, це бетонні роботи. Такий вид робіт надзвичайно затребуваний в будівництві, причому не тільки в промисловому, але і приватному. Деякі правила цього процесу сильно розрізняються, залежить це від обсягу роботи. Бетонування має кілька стадій, про які йтиме далі.

Перший етап — приготування бетонної суміші.
Найкращим альтернативним варіантом можна замовити бетон вже в готовому вигляді і привезти його на будівельний майданчик в спеціальній машині-бетономішалці. Циліндр бетономішалки постійно обертається, щоб бетонна суміш не розшаровувалася, тобто більш важкі компоненти не осідали на дно.

Але такий варіант підходить коли обсяг бетонування досить великий, наприклад коли потрібно залити фундамент. До того ж вартість бетону досить висока. Якщо Вам потрібно малу кількість бетону, то Ви зможете заощадити, приготувавши його самостійно. Зробити це можна в спеціальних невеликих бетонозмішувальних машинах або вручну в металевому ящику. Як ємність для змішування також можна використати бічну частину металевої бочки.

При цьому спочатку додаються в необхідній кількості сухі компоненти майбутньої бетонної суміші (пісок, цемент і великий наповнювач), все це перемішується до одноманітної маси. Далі поступово додається вода і суміш перемішується поки не стане необхідної консистенції.

2 етап — заливка бетонної суміші.
Заливати бетон можна в спеціальні, заздалегідь підготовлені форми типу отворів або поглиблень в землі, наприклад при бетонуванні стовпів або заливки мілкозаглиблених стрічкових фундаментів, так і в опалубку. Опалубка — це попередньо створена конструкція для заливки бетону, яка має форму майбутньої споруди. Опалубку, як правило, роблять з дошок, товстої фанери та інших матеріалів, з яких можна зробити каркас для бетону, який не буде протікати.

При необхідності для надійності в опалубку можна закласти арматурний каркас. Після затвердіння бетону опалубка знімається, а бетонна конструкція залишається на місці. Коли маштаб роботи невеликий, то бетон можна заливати звичайнимим металевими відрами, які наповнюємо бетоном за допомогою лопати. Це досить важкий фізичний процес, враховуючи те, що бетонна суміш є досить важкою, а процес бетонування потрібно виконувати безпереривно, щоб не утворювалося розшарування в конструкції, так як це знижує міцність бетону. Після заливки необхідно ущільнити бетонну суміш до того, як вона почне тверднути.

Робиться це для того, щоб уникнути можливих порожнеч в товщі бетонної суміші. У процесі ущільнення повітря вийде назовні, а порожні місця заповняться бетонною сумішшю. Робити це можна двома способами. Перший спосіб — ручний, його можна робити навіть за допомогою обрізка арматури. Другий спосіб ущільнення проводиться з використанням вібротрамбовок. Працюють вони від електрики або двигуна внутрішнього згоряння. За допомогою механізму передачі обертання двигуна вібрація передається на робочий інструмент, який занурюють в бетон.

Остання стадія — догляд за бетоном.
Напевно багато хто вважає, що достатньо залити бетон та почекати поки він затвердіє, на цьому кінець справи. Але на справді це не так, бетон потребує певного догляду. В першу чергу його постійно потрібно підтримувати в вологому стані, адже твердне бетон протягом місяця, і з кожним днем, в результаті взаємодіє води з цементом, наш бетон стає все міцнішим. Тому-то бетону не можна дозволити висохнути просто на сонці, адже з нього інтенсивно випаровуватиметься вода.

Це значно зменшить міцність майбутньої споруди. Для того, щоб процеси твердіння пройшли повністю бетон можна постійно зволожувати і зменшувати випаровування води з поверхні бетону. Робити це можна, накриваючи забетоновану поверхню пластиковими плівками, вологим піском або тирсою. Якщо обсяги будівництва не є великими, то легше зволожувати бетон саме тирсою чи піском, адже плівка зазвичай використовується на маштабних промислових об’єктах. Після того, як бетон повністю затвердів — пісок/тирсу змітають, а плівку забирають з поверхні бетону. Якщо дотримуватися кількох таких нехитрих правила, то цілком можливо створити бетонну конструкцію самостійно, при цьому її характеристики міцності будуть не гірші ніж у тих, які вироблені на заводах ЗБВ.