Акриловая ванна или чугунная

Вибір нової сантехніки — питання складне. Найрізноманітніші форми, кольори, розміри, ванни акрилові, металемі, чавунні та навіть мармурові — загубитися серед такого асортименту сантехніки не складно. Якщо Ви вирішили придбати нову ванну, то потрібно розуміти, що красивий зовнішній вигляд ванни не завжди означаю якість та надійність. Адже ванну Ви обираєте не на рік, а як мінімум, на років 10-15. Тому питання, яку ванну обрати є дуже важливим.

І ось Ви ніяк не можете визначитися, яку вибрати ванну — чавунну, акрилову або заощадити і придбати сталеву. Але питання ж не тільки в довговічності, а в тому числі і гігієнічності, в тому, наскільки комфортно Ви будете себе почувати в ванні. Тому варто заздалегідь ознайомитися з основними перевагами та можливими недоліками різних типів ванн.

Сьогодні найбільшим попитом користуються саме акрилові та чавунні ванни. Як перші, так і другі мають ряд переваг та недоліків. Для того, щоб визначити яка ж вванна краща, потрібно порівняти їх властивості.

Чавунні ванни

Найпопулярнішими та найпрактичнішими вважаються чавунні ванни. Також до плюсів такого типу ванн можна віднести їх стійкість, яка досягається за рахунок великої ваги. Крім того, чавунна ванна не піддається вібраціям, тому плюскіт на ванну води приглушений. Чавунні ванни найчастіше мають гвинтові ніжки, що дозволяє регулювати висоту ванни.

Якщо говорити про мінуси, то крім великої ваги не варто забувати про покриття чавунної ванни — емалі, яка є вразливою для ударів і вимагає дбайливого ставлення. Крім того, чавунні ванни не можуть похвалитися різноманіттям форм, адже лиття чавуну — складний процес. Чавунні ванни не мають пор на своїй поверхні, тому дуже легкі в очищенні.

Емаль чавунної ванни відрізняється блиском в порівнянні з акрилом. Цінова політика чавунних ванн досить демократична, і таку ванну може собі дозволити кожен. Головний факт, що говорить про перевагу чавунної ванни — довговічність і міцність. Чавун стійкий до корозії. Її не можна зламати, прогнути або пошкодити як акрилову. Вона буде стояти десятиліття, поки Ви не забажаєте оновити її або замінити на іншу, тому що стара вже набридла.

Акрилові ванни

Акрилові ванни пластичні. Завдяки цій властивості макрилові ванни виготовляють найрізноманітніших форм. У догляді за акриловою ванною варто відмовитися від агресивних миючих засобів, але в цілому доглядати за акрилом легко. Тим більше, що акрил легко поддаетя реставрації, так що дрібні подряпини завжди можна просто відшліфувати.
Вода в таку ванну набирається тихо, як і чавунну, і довше залишається теплою.
Акрилові ванни дуже ніжні. Це напевно і є найбільшим їхнім недоліком. Досить часто на дні акрилових ванн з’являюються тріщини та відколи.
Акрилове покриття крихке, тому через падіння важких предметів в ванну або велике навантаження на її дно можуть виникнути тріщини та вибоїни.

При зливі гарячої води після прання кольорових речей на поверхні акрилової ванни можуть залишитися кольорові плями. Тому здійснювати подібні операції в акрилових ваннах не рекомендується.

Також з часом акрилові ванни жовтіють від водопровідної води.
Поверхня стінок через деякий час дряпається, подряпини утворюються значно інтенсивніше в порівнянні з чавунними ваннами.
Тому, враховуючи усі плюси та мінуси, які ми вище перераховували, можна зробити висновки, що чавунна ванна значно надійніша та практичніша, ніж акрилова. Якщо для Вас важлива якість та довговічність ванни, то Ваш вибір повинен зупинитися саме на чавунній ванні, а якщо ж естетичний вигляд та оригінальність форми ванни, тоді обирайте акрилову ванну.